Wpis z mikrobloga

@Klatwa_Borsuka: Śmieszki śmieszkami - miałem operację w marcu, w zaleceniach skierowanie na rehabilitację na cito (do zaczęcia miesiąc po). Oczywiście najszybszy termin NFZ na styczeń więc się zapisałem i poszedłem prywatnie.
Pechowo trzeba było zrobić drugą operację która przypadła na listopad.

Tak więc mając drugą operację w listopadzie skorzystałem z rehabilitacji NFZ w styczniu, tylko dlatego, że zapisałem się 'na cito' po pierwszej operacji w marcu. Tak tu się żyje.
  • Odpowiedz
@Kriegor: niech zgadnę? Ojciec Ukrainiec wyruchał Ci matkę i uciekł? Dlatego tak ich nienawidzisz? Brzydzisz się własnych korzeni Gregorij?
  • Odpowiedz
@ATAT-2 dlatego stare baby zapisują się do wszystkich lekarzy po kolei, bo może się przyda. Zawsze coś się znajdzie, jak nie, to sobie chociaż pogada w kolejce i z lekarzem.

A potem nie ma miejsca, bo są pozapisywane na zapas.

Ktoś kiedyś miał dobry pomysł: za zapisanie się powinna być jakaś mała kwota np. 20 zł. Wtedy już tak chętnie by się nie zapisywały, tylko jak rzeczywiście potrzeba.

Ale przecież nie,
  • Odpowiedz
@Kriegor brednie opowiadasz bo to tak nie działa.
@mk321 Tutaj też muszę sprostować bo jeśli chodzi o rehabilitację to zmieniło się od dłuższego czasu i pacjent nie może zapisać się w kilka miejsc w jednym czasie. Póki nie zrealizujesz skierowania nie ma możliwości zapisania się w kolejkę na później. Czy w tej samej placówce czy gdziekolwiek w Polsce w innej.
  • Odpowiedz
Normalnie, kupujesz na ukrainie ukraińskie obywatelstwo, i w Polsce wszędzie masz wszystko za darmo, pierwszeństwo i priorytet


@Kriegor: xd ciekawe gdzie takie bajki opowiadają
  • Odpowiedz
@ATAT-2 „Na CITO” to totalna ściema. Nie ma w ogóle wpływu na rejestrowanie się u lekarzy specjalistów bądź rehabilitację. Znam temat ze źródła ;)
  • Odpowiedz
@rar: aj nie zgodzę się. Ostatnio miałem skierowanie zwykłe do alergologa i termin na kwiecień 2026 xD
A na cito już we wrześniu 2025 były terminy jak dopytałem
  • Odpowiedz
@mk321 odnoszę się tylko do rehabilitacji, w innym przypadku to niestety tak nie działa.
@rar działa ale to działanie jest dość zabawne, bo np skraca termin o 2 tygodnie niż zapis na normalne skierowanie (nie wiem czy wszędzie tak samo robią CITO, mówię z własnego doświadczenia).
  • Odpowiedz