Wpis z mikrobloga

  • 8
@Wap30: dodałbym jeszcze, że IPv4 to już na tyle rzadkie dobro, że najczęściej jest współdzielone przez kilku użytkowników (CGNAT) - tak więc bez dodatkowych infomacji o portach/docelowych adresach IP i dokładnym czasie połączenia ciężko by było ustalić dane użuytkownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
XD Dawno nie widziałem czegoś tak głupiego. Jeśli ktoś stosuje FAKTYCZNĄ agresję w internecie, to przecież można to normalnie zgłosić. Przypuszczam, że ona za hejt przyjmuje też to, że ktoś ją nazwie kretynką. To jestem ciekawy, z jakiego paragrafu takie coś się ściga, jak ktoś tak powie na żywo.
  • Odpowiedz
@Sowa12345: ja jestem pod wrażeniem, że taki delikatny płatek śniegu w ogóle jest w stanie funkcjonować w społeczeństwie. Zawsze się znajdzie ktoś, kto ma o tobie złe zdanie. To, że ktoś cie nie lubi to normalny element życia.
  • Odpowiedz
@Sowa12345: wystarczy że kulturalnie komuś wyjaśnisz że jest w błędzie to już może to wziąć do siebie jako atak personalny. Strach się bać. Chyba lepiej olać internet i żyć swoim życiem olewając wszystkich i wszystko.
  • Odpowiedz
no jak co dalej zlokalizuj adres co do mieszkania na kogo jest zarejestrowany, wbija na chate zabezpiecza kompa, sprawdza konta spoleczne i bedzie wiadomo kto sie kryje pod nikiem "analnypredator69" czy bozenka czy marek


@magnat32: Naoglądałeś się za dużo amerykańskich filmów.

Pod jednym adresem IP może kryć się nawet kilka tysięcy urządzeń i to nie tylko komputerów klasy PC, ale także smartfonów, tabletów, a także IoT. Dalej z każdego jednego urządzenia
  • Odpowiedz
Typowe UE core: wprowadź ustawę, która nikomu nie jest potrzebna (jak np. wymóg bezsensownej wiadomości o użyciu cookies), ale wymusza dużo niepotrzebnej pracy
  • Odpowiedz
Dobry przykład ale chodzi o to, żeby rozróżnić hejt od prawa do wyrażenia opinii


@Sowa12345: To chyba powinieneś napisać do tych wszystkich osób publicznych którzy 'są ofiarami hejtu' ;)
  • Odpowiedz
bez dodatkowych infomacji o portach/docelowych adresach IP i dokładnym czasie połączenia ciężko by było ustalić dane użuytkownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@next4322: powiedziałbym, że niezależnie od wszystkiego wręcz niemożliwe jest ustalenie danych użytkownika. Od ISP dowiesz się tylko na kogo jest umowa, a kto faktycznie korzystał z sieci to zupełnie inna bajka. Jak nikt się nie przyzna i twardo będzie trzymać linię że nie wie, że
  • Odpowiedz
@next4322: ja to popieram w 100%. Ale jeden detal. TAK SAMO KAŻEMY LUDZI STOSUJĄCYCH MIKROAGRESJĘ. Inaczej to nie ma sensu. Nawet w dotychczasowym prawodzstwie jest o prowokowaniu w konkretnym celu.

Bo jeśli tak, to nie ma dla mnie problemu. Zacznę chodzić z dyktafonem, izi.
  • Odpowiedz
@magnat32: znam tylko jeden przypadek ukarania przez sąd jakiegoś użytkownika Wykopu, gość obraził Ślązaków, ale też nie wiadomo w jaki sposób został zidentyfikowany, mógł to zrobić pod własnym nazwiskiem
  • Odpowiedz
@next4322: XD już wyobrażam sobie z instagrama karynki które będą ścigać za każde nieprzychylne opinie XD, ludzie wrzucają gówno do sieci i potem wielce oburzeni że ktoś skomentował negatywnie.

Beka, zresztą to prawo będzie i tak martwe, bo w jaki sposób udowodni sądowi że był świadomy że jest to hejt, ba w jaki sposób udowodni że był przy komputerze w trakcie pisania konkretnie ta osoba.

Jest was 4 w domu, komputer
  • Odpowiedz
Stwierdzenie np. Że jesteś debilem dla jednych będzie hejtem a dla innych będzie wyrażeniem opinii bo ktoś tym debilem może jest rzeczywiście.


@Sowa12345: nie ma znaczenia, to jest hejt nie ważne jak bardzo chciałbyś tego bronić. Wyrażeniem opinii może być "uważam, że nie masz racji", albo "moim zdaniem twoja wypowiedź jest głupia". Ale nie jesteś debilem na Boga
  • Odpowiedz
@next4322: debilny pomysł, zamiast wymyślać kolejne bzdurne prawa powinno się zająć tymi galami freakfight za promowanie złych wartości. Polska to nie Ameryka. Bo jak tak dalej pójdzie to za 30lat taki Baxton zostanie prezydentem. Jak Trump w stanach.
  • Odpowiedz