Wpis z mikrobloga

Na studiach informatycznych padł przede mną wybór specjalizacji. Do wyboru mam:

- Systemy Informatyczne w technice i środowisku
- Systemy Informatyczne klasy ERP
- Cyberbezpieczeństwo

Co polecacie? Co wydaje się najbardziej przyszłościowe/rozwojowe? Na co dzień programuje więc chciałbym rozwinąć swoje umiejętności jako dev, ale każdy z wyborów zdaje się być ok, chociaż najbardziej interesuje mnie cyber.

#informatyka #programista15k #it #studia
  • 15
  • Odpowiedz
@eehhh: to mnie zawsze #!$%@?ło, ani razu algebry nie użyje w cyber security, o ile jeszcze #!$%@? matmy przy studiach programista jestem w stamie jakoś zrozumieć to sztuczne zapchane programu edukacji przedmiotami z duopy już nie
  • Odpowiedz
@GameDSS: teoretycznie cyberbezpieczeństwo wydaje się najlepsze przyszłościowo, ale jeśli Cię to mocno nie interesuje to będzie to totalna wtopa i będziesz bardzo się męczył. Mnie osobiście tematy cyberbezpieczeństwa na studiach strasznie nudziły, więc po prostu wybrałem speckę gdzie było najwięcej programowania i mogłem sobie przyjemnie pokodzić.
  • Odpowiedz
@GameDSS minutę temu dostalem ofertę, więc brałbym 3:


Dear Sir or Madam,

I am currently looking for a IT-Security Officer from Poland (m/f/d) for my customer in the insurance
  • Odpowiedz
@GameDSS ja u siebie wybrałam informatyczne systemy zarządzania i to bardziej szykowało pod analityka systemowego czy architekta a jestem ostatecznie programistą. Studia niekoniecznie Cię szykują podt o konkretnie coś tylko uczą bardziej obszernie i cokolwiek byś nie wybrał to sobie później poradzisz w danej obrębie branży IT. Znam sporo osób co kończyło informatykę a zostali testerami manualnymi lub automatycznymi, czy prezesami jakiś start upow czy programistami gier komputerowych a kończyli te
  • Odpowiedz
@GameDSS: Biorąc ERP skazujesz się na 99% na pracę w ABAP i bycie sap developerem. Ciepła posadka, ogromne ssanie na rynku, duże pieniądze, ale wąska nisza, z której bardzo ciężko wyjść. Do tego chyba najniższa bariera wejścia na rynku juniorów. Jeśli cię taka kariera interesuje, a do tego lubisz pozyskiwać wiedzę o działaniu różnych firm to bierz. W innym wypadku cyber najlepszy
  • Odpowiedz