Wpis z mikrobloga

Nie znam nikogo (oprócz mojego teścia, ale to też niewielki kredyt) z pokolenia boomerow, kto musiał brać kredyt na mieszkanie. A to zakład wybudował blok i rozdawał pracownikom, a to komunalka itp. Spróbujcie tak dzisiaj xD

#heheszki, #nieruchomosci
  • 133
  • Odpowiedz
@Polinik: Dokładnie - plusik z mojej strony. Obecnie wexmiesz kredyt i mieszkasz na swoim i trwa to 30 lat. Kiedyś zakładałeś książeczkę, mieszkałes u rodziców i obietnica mieszkania za 30 lat. Dosłownie obietnica, bo każdy miał z tyłu głowy co władze komunistyczne robiły z pieniędzmi, któe z dnia na dzien mogły straic wartość, ot bo taka decyzja komitetu centralnego - i oszczędności poszły...
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88 u mnie na osiedlu jak jedna rodzina (rodzice z dziećmi) dostała 3 pokojowe mieszkanie to dorzucili im dodatkowo dwóch obcych ludzi, ale za darmo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Techguy91 moi rodzice (ponad 65 lat) i ich rodzeństwo. Duże kredyty, wyjazdy za granicę na fizyczne pracę gdzie zarabiało się w miesiąc tyle co tu przez rok mimo bycia kierownikiem. A tak to mieszkanie że wspólna łazienka z robotnikami z PGRów z 3 małych dzieci na 2 pokojach. No faktycznie kiedyś to gitus w pytę było ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Orthosie: Ale na co? Na mieszkanie w przeludnionych mieszkaniach? Nie mieli, dostawali je jako mieszkania komunalne/spółdzielcze po odczekaniu swojej kolejki. Ci co mieli domy to jedni chatkę drewnianą na wschodzie polski zbudowaną jeszcze przez pradziadków no a drudzy sami się pobudowali. Ci drudzy to w ogóle postawili dwa domy, ale to kosztem #!$%@?. Babcia robiła na dwa etaty, dziadek tak samo po pracy prowadził swój warsztat. Do tego jakaś hodowla zwierząt
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Mój stary jako zwykły robol za minimalną i wybudował dom, tak samo jak dziadek. Dzisiaj w tej samej pracy sobie nie wyobrażam kupić działke w najlepszej lokalizacji jak mój stary i jeszcze dom wybudować.
  • Odpowiedz
@Orthosie: No co ci powiem, nie bez powodu się mówiło że za 20zł nic nie załatwisz ale za flaszkę wódki wszystko. Ważne były kontakty, materiały, kombinowanie, załatwianie. Trzeba było wiedzieć z kim wódkę pić, z kim nie pić. Jakbyś wrzucił dzisiejszego 25 latka w tamten system to by przepadł. Amba fatima. Analogicznie twój stary jako młody człowiek by w dzisiejszym świecie żadnego domu nie postawił
  • Odpowiedz