Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki jak sobie poradzić z wypaleniem zawodowym i jest w stanie pomóc, cos poradzić? Nie będę pisać za dużo tutaj konkretów z racji tego, że chce pozostać anonimowy.
Mam wrażenie, że mocno w ostatnim czasie to odczuwam i jedynym, naprawdę jedynym aspektem, który mnie trzyma przy obecnej pracy to pieniądze. Pracuje jako manager w korpo produkcyjnym, na tym stanowisku pracuje od 2 lat, wcześniej pracowałem jako manager w Januszeksie produkcyjnym i jeszcze wcześniej na stanowiskach technicznych.
Zauważam, że obecna praca, jej tempo oraz ogromny zakres obowiązków i odpowiedzialności, który mam (uważam że w stosunku do mojego wynagrodzenia obowiązków i obszaru jest po prostu za duzo). Do tego dochodzą niejasności przy współpracy z zarządem zagranicznym, ogromną wręcz presja w pracy plus wszystko co wiąże się z byciem managerem, ale z tym akurat nie mam problemów. Moja największą bolączka w tej pracy jest presja, presja i jeszcze raz presją, do tego niejasne wyznaczanie dla mnie jako managera priorytetów w obszarze - raz jedna rzecz to bzdura i nie jest ważna, na kolejny dzień jest najistotniejsza i znowu wchodzi ta presja. Idzie ogłupieć przy współpracy z moimi przełożonymi.
W sumie lubiłem tą pracę, ale od jakiegoś czasu w obecnej firmie po prostu czuję, że jest źle i cała atmosfera tam ma druzgocący wpływ na moje zdrowie - z pracy wracam wykończony, niechętnie tam chodzę, w czasie urlopu nie mogę nawet jak człowiek odpocząć, bo w głowie ciągle się martwię co będzie po powrocie co roboty, nie mam tam poczucia stabilności, odkąd pracuje wyleciało 3 kierowników i ciągle z tyłu głowy się zastanawiam, czy przy najmniejszym potknięciu ja nie będę kolejnym...
Zarobki wychodzą około 15 tysięcy netto miesięcznie (średnio) i to jest praktycznie jedyny aspekt aktualnie, który mnie w tej robocie trzyma.
Możecie jakoś pomóc? Co robić w tej sytuacji? Myśleć o zmianie pracy? Pracować nad swoim nastawieniem aby mieć wywalone jaja na wszystko i po prostu robić swoje i się nie przejmować? Czy może lepiej pomyśleć o swojej firmie (mam jeden pomysł na jdg, techniczna działalność, związana z motoryzacją (myślę że po jakimś czasie moja robota sama by się obroniła, na stanowiskach technicznych zawsze radziłem sobie dobrze i byłem bardzo solidny, więc jeśli tak samo bym działał na swoim to myślę, że by się to kręciło).
Tyle że w tej chwili te wszystkie plany to takie opcje, coś trzeba wybrać- albo zmienić otoczenie, albo swoje podejście, bo dalszy taki stan rzeczy może już mieć katastrofalne dla mnie skutki zdrowotne co już zaczynam odczuwać.
#pracbaza #hr #kariera #korpo #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Hej, weź pod uwagę zwolnienie lekarskie związane z wypaleniem zawodowym. Wykorzystaj tę przerwę, aby zastanowić się nad swoją przyszłością. Czas na odpoczynek i refleksję przyda ci się przed takimi decyzjami. Powodzenia ()
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Skad taka opinia, że modne i nie znam pracy? Nie zostałem kierownikiem w dwóch różnych firmach z dupy i swoje już przepracowałem. Nigdy nie miałem takich problemów, ale to co się dzieje przez ostatnie kilka miesięcy w firmie, w której pracuje to dramat. I uwierz mi, że nie tylko jestem zniechęcony - widać to po innych managerach, a nawet po szeregowych pracownikach. W firmie po prostu panuje #!$%@?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim z tego co piszesz wynika, że nie jest to ogólne wypalenie zawodowe, a związane z tym konkretnym miejscem pracy. Ile CV wysłałeś w ostatnich miesiącach? Może najwyższy czas szukać czegoś innego, bo wcale nie jest powiedziane, że nie znajdziesz propozycji za podobną lub lepszą kasę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: cześć,
Chciałbym żebyś sprecyzował przyczynę, bo opisując ją wskazujesz kilka elementów.

1. Odpowiedzialność w relacji do pensji.
– Czy jakbyś dostał propozycje otrzymania 5000 lub 10000 więcej czy twoje spojrzenie na twoje stanowisko zmieniłoby się?

2. Bałagan organizacyjny (nieprecyzyjne polecenia)
– Czy widzisz teoretyczną możliwość naprawy organizacji twojego stanowiska? Czy gdyby w porozumieniu z kierownictwem zostały określone jasne cele - pomogłoby ci?

Poczucie presji raczej jest subiektywne, zastanów się, czy
  • Odpowiedz