Wpis z mikrobloga

Tak w razie, gdyby ktoś zapomniał to przypominam, że nieruchomości w Polsce są absurdalnie przewartościowane i napompowane.

Nie wolno wam o tym zapominać, bo to jest okradanie młodych ludzi z życia, żeby staruchy i psychopaci w garniakach oraz miernoty z wiejskiej mogli się nachapać.

Ja wiem moi kochani, że wielu z was ma syndrom sztokholmski i skłonności do masochizmu, więc uważa, że tak ma być, więc będzie tego bronić, gdyż sądzi, że to słuszne, że młodzi muszą stracić lata życia więcej na orkę, bo starsi są "zasłużeni".

To wynika z podobnego syndromu sztokholmskiego jaki ma ruskie mięso armatnie, albo jak mieli Polacy w trakcie drugiej wojny światowej. Ginęli rozrywani na strzępy za honor, zaszczyt i zasługi (w to wierzyli), a tak na prawdę dlatego, że podszyci strachem, żądzą władzy, z dewocją oddani swoim chorym przekonaniom starcy chcięli, żeby ginęli w imię ich interesów.

To samo jest teraz, wielu ciężko oddychających starców łapie was wzrostowicze za kark, zdejmuje spodnie i z agresją dyma was w 4 litery, a wy uważacie, że taka kolej rzeczy, tak należy i bronicie tych oprawców, kpiąc sobie z potencjalnych spadków cen mieszkań. I chcecie dłużej i ciężej pracować na mieszkanie, żeby stary gruby poseł ze starczymi zmianami degeneracyjnymi w mózgu mógł doliczyć kolejne setki tysięcy do wartości swojego majątku, bo inaczej w swoim stanie intelektualnym nie umie już zarabiać i np. giełda by go pogrążyła, bo musiał by wysilić swój zastany mózg, a tego przecież on, wielki zasłużony staruch z miażdżycą nie będzie robić.

#nieruchmosci #koalicjadeweloperska #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #inwestowanie #gielda
  • 21
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: Ja też nie twierdzę, że wszyscy starzy ludzie wpisowują się w to co ja napisałem. Jest też dużo porządnych ludzi, którzy całe życie ciężko pracowali, złotówki pomocy nie dostali.

No, ale w tym kraju aż się roi od starych nieudaczników, leni, byłych ślizgaczy, kombinatorów, którym w życiu napracowała się jedynie wątroba przy metabolizowaniu alkoholu i trwa sztucznie napędzany proceder pompowania wartości ich majątków i nieruchomości do chorych rozmiarów kosztem młodych.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: było też tyle samo kontrargumentów. Czyny, nie słowa które nic nie wnoszą.
Efekt jest taki że zmienia się kolejny raz model życia dla ludzi na świecie. Młodzi ludzie cenią co innego, domy stają (ponownie) wielopokoleniowe. Luksus mieszkania dla jednego pokolenia był trendem który odchodzi.
Problemem jest chyba to, że ludzie nie chcą zaakceptować nadchodzących dużymi krokami zmian.
Życzę dużo powodzenia młodym ludziom i życia pełniejszego przeżyć niż u ich rodziców.
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: Ja uważam, że należy o tym mówić jak to działa i kto się na tym dorabia i podbija swoje majątki, skoro 24 godziny mantrują o tym, że mieszkania mogą tylko rosnąć, wysyłają sponsorowane artykuły, robią pranie mózgu ludziom i nakręcają ich, wmawiając, że betonowe złoto to sky is the limit to staram się chociaż mówić na głos jaka jest prawda i śmiać się z tego, żeby ludzie widzieli, że można
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: do dzis nie wiem, jak połowa ludzi jakich znam dorobiła się czegokolwiek.

Jednak kiedys jak widać beton nie był przedmiotem spekulacji.

Mój ojciec ma cztery mieszkania za gotówkę. Siostra ma dwa w kredycie i stara się o trzecie.
Obecnie sukces= beton.
Jesteśmy na tagu giełda więc przypomne- każde aktywów jest cykliczne.
Co będzie kiedy stópki zostaną na obecnym poziomie, nie będzie wakacji, kredytów 2%?

Przy obecnych stopach, biorąc kredyt na
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: No ja sobie zdaję z tego sprawę, nie sądzę jednak, żeby ktoś tak to analizował.

Znam mnóstwo ludzi, którzy kupili mieszkanie w kredyt np. za 300 k, wzrosło do 500 i oni sobie już te 200 liczą jako zysk, ale nie patrzą ile skumulowanego kapitału do banku oddazą w ciągu całego spłacania, bo na pewno nie 300 k, które pożyczyli.

Tak niestety to wygląda. Natomiast sam inwestuję od lat i
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: orzeźwienie wszystkim by dobrze zrobiło. Inwestowanie w beton to ostatni łańcuch w cyklu koniunkturalnym. Nie ma już w jaki przemysl inwestowac, państwo dodatkowo to utrudnia, więc kupię beton i mogę być ciemny jak tabaka a zarabiam.

Jeszcze żadne państwo nie zbudowało dobrobytu na obrocie betonem.
Trzeba dostarczać wartość dodaną, stwarzać otoczenie do rozwoju.
Tu każdy yolo, aby głupszy od nich się znalazl.
Pomijam tych którzy kupili ale nigdy nie sprzedadzą.
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: No tak jest jak napisałeś. Tak samo uważam, nie mam nic do dodania. No, ale jak inwestujesz to wiesz jak to jest. Robisz dywersyfikację, odpowiednią wagę spółek, chcesz zrobić racjonalny zwrot, pobić np. Nasdaq, metodycznie i cierpliwie.

No, a obok stado małp, które kupiły beton na oślep, zaszedł skutek i trafiły w ruletce, a teraz myślą, że to był dowód ogarnięcia życiowego.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: z wynikami się nie kłóci. Jeśli coś zarabia to koniec analizy.
To co proponujesz to stawianie na szali osobistego bezpieczeństwa finansowego w imię ideologii.
Po pierwsze sobie nie szkodzić.
Równie dobrze możesz zostać aktywistą walczącym o pokój na świecie poprzez promowanie samorozbrojenia swojego kraju.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: śmieszna sprawa z tymi małpami bo moim zdaniem podobna rzecz dzieje się obecnie na akcjach. Mamy koniec maja, inflację, podwyższone stopy, pęknięcia w bankach i gospodarce a giełdy wystrzeliły. Zastanawiam się o czym teraz myślą wszyscy "zainwestowani"?
Może myślą, że koniec końców i tak odrobią bo wystarczy inwestować w sp500 a zwrot będzie.
Potem puszczą jak będzie spadać. Rinse and repeat. Tylko beton ma duża bezwładność, oraz stoi za nim
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: w twoim pytaniu jest zawarty błąd logiczny. Skąd wiesz że to górka? Gdy ja kupowałem też to mówiono .

Poprawię:
Niekupowanie mieszkania w imię dziecinnego buntu / nierealnej ideologii to stawianie na szali swojego osobistego bezpieczeństwa finansowego?
Odpowiedź brzmi: tak

Tak sytuacja jest do dupy, wszędzie. Nie tylko w Polsce. Trzeba sobie w niej radzić i wiedzieć że świat się zmienia.
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: A to wyznawca, to trzeba było od razu mówić to bym nawet nie dyskutował, żeby nie wspierać szkodliwego procederu pompowania i tak już do nieprzytomności napompowanej bańki na kurnikach.

Jesteś obrzydliwy, bo dokładając cegiełkę do tego promujesz okradanie młodych ludzi z życia. Nie wiem jak tacy oślizgli socjopaci śpią w nocy.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: że niby kupując sobie mieszkanie w którym mieszkam z rodziną jestem złodziejem?
Ty to jesteś jednak "bezdenne naczynie ludzkiej ignorancji" w dodatku aroganckie.
Typowe dla dziecka aktywisty.
Boli cię że ktoś coś w życiu osiągnął? Założył rodzinę i ma dach nad głową? Wewnętrzny Janusz wychodzi az cebula dookoła śmierdzi.
Niczym się nie różnisz od tych aktywistów walczących z 5G, wiatrakami i innymi normalnymi rzeczami.
A teraz idź się obraź jak
  • Odpowiedz