Wpis z mikrobloga

Kim byli ci chłopcy? Hun i Europejczyk odkryci w jednym grobie w Małopolsce. Link do znaleziska:
https://wykop.pl/link/7449057/kim-byli-ci-chlopcy-hun-i-europejczyk-odkryci-w-jednym-grobie-w-malopolsce

W 2018 roku, podczas nadzoru archeologicznego w trakcie budowy domu w Czulicach (małopolskie), archeolodzy natknęli się na niezwykłe znalezisko grób z okresu wędrówek ludów. W jego komorze odkryto szczątki dwóch chłopców: Huna o zdeformowanej czaszce i Europejczyka. Obok nich spoczęły zwierzęta: pies, kot i wrona. Dzięki wynikom najnowszych badań okazuje się, że grób w Czulicach jest jednym z najwcześniejszych śladów Hunów w Europie.

Każdego kto chciałby zostać wywołany przy okazji dodawania kolejnych znalezisk, zachęcam do zaplusowania pierwszego z komentarzy.

--------------------- WSPIERAJ I PRENUMERUJ ARCHEOLOGIĘ ŻYWĄ! ---------------------

#archeologiazywa #swiatnauki #qualitycontent #liganauki #nauka #archeologia #historia #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #malopolska
ArcheologiaZywa - Kim byli ci chłopcy? Hun i Europejczyk odkryci w jednym grobie w Ma...

źródło: czulice-rekonstrukcja-hunowie

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@ArcheologiaZywa: Tak sobie popatrzyłem w Wikipedię i tysiąc lat po tych chłopakach pojawiają się pierwsze wzmianki o tej miejscowości. Ciekawe czy przez te tysiąc lat funkcjonowała tam jakaś osada? Kościół stoi na ciekawej, owalnej, formacji terenu. Być może to tylko przypadek.
Gieekaa - @ArcheologiaZywa: Tak sobie popatrzyłem w Wikipedię i tysiąc lat po tych ch...

źródło: 01

Pobierz
  • Odpowiedz
Widać po gębach, że to Słowianie. Żaden tam "zdeformowany Hun", a tylko młody po niezłych przejściach. Widać to po gębach, cwaniackich uśmieszkach i zębach. Dawna EKIPA VISTULAN.
  • Odpowiedz
Czaszka po lewej w ogóle nie pasuje do twarzy. Szczęka 2x mniejsza niż na projekcji. Deformacje chyba w ogóle olano. Po co robić coś takiego, co tylko wprowadza w błąd?
  • Odpowiedz
Kościół stoi na ciekawej, owalnej, formacji terenu. Być może to tylko przypadek.


@Gieekaa: kościoły od zawsze stawiano na wyniesiach terenu, nawet współczesnie tak się zdarza. Tutaj to wyniesienie jest wyraźniejsze gdyż współcześnie skarpy zostały wyrównane i obłożone polnymi kamieniami.
  • Odpowiedz