Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków, którzy mieli #pluskwy

Czy tą kanapę da się uratować czy jest do wyrzucenia? Człowiek z firmy, która ma zająć się pluskwami twierdzi, że to jest do wyrzucenia jak zobaczył to zdjęcie.
Jeżeli tak to jak pozbyć legalnie się starej kanapy z pluskwami z domu jednorodzinnego?

Po obu stronach wyglada podobine ale na środku nie ma nic. Tata ma dużo plam krwi na prześcieradle i poduszkę.

#pluskwa #dezynsekcja #pytaniedoeksperta #pytaniedomirkow
antb47 - Pytanie do Mirków, którzy mieli #pluskwy 

Czy tą kanapę da się uratować czy...

źródło: 20240524_163824

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Orowerbogatszy: Nie ma tutaj informacji o transporcie odpadów do punktu. W zeszłym roku zawiozłem stary telewizor, ale nie mam jak zawieźć całej kanapy. Pociąć ją na kawałki i przewieźć samochodem też nei zrobię, bo rozlezą mis ię pluskwy po samochodzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Orowerbogatszy: Wiem gdzie jest punkt PSZOK w mieście - pojadę do nich zapytać o transport jutro.

@Tytanowy_Lucjan @420_3 Piec na ekogroszek, więc nie spalę. Z wywaleniem jest taki mały problem, że to jest w pokoju z telewizorem i Tata się opiera bo nową kanapę mozna kupić dopiero po 2 wizytach odpluskiwania,

. W poniedziałek dogadam szczegóły z firmą DDD i jakos zmuszę Tatę.Mamy inne pokoje w domu gdzie
  • Odpowiedz
@antb47: żadne normalnie dostępne trucizny nie pomogą, przerabiałem to.
Pluskiew skutecznie pozbyć się można tylko temperaturą. Nagrzewnica i kilka wentylatorów, 50*c przez parę godzin, nic nie przeżyje.
Jak masz kawałek podwórka to wystaw tę kanapę z domu. Za darmo się wygrzeje.
  • Odpowiedz
  • 0
@NauczonyRoboty: Mirku mój Tata emeryt strasznie nie chcę firmy DDD w domu, więc kupił Bros 007. Spryskałem mu dzisiaj wersalkę - czy jest szansa, że do poniedziałku przekona się On, żę to nie działą? Nie chcę odwoływać firmy ddd, ale dom jest na Niego.

Zresztą parę pluskiew spryskąłem na żywca - jak nie będzie trupów to będę miał argument.

Z kanapą to może w tygodniu. Akurat dzisiaj mamy zachmurzenie.
  • Odpowiedz
@antb47 z mojego doświadczenia:
1. Legalnie dostępne insektycydy nie załatwią pluskiew na dłużej.
2. Firmy "specjalistyczne" to oszuści. Korzystają z nagrzewnic, a jakikolwiek oprysk to pic na wodę. W dzisiejszych czasach nikt nie zaryzukuje u obcych użycia np. DDT (Roundup na chwasty sprzed 20+ lat).
3. Pluskwy prawdopodobnie są rozproszone po całym domu. Zniszczyłeś powiedzmy 1 główne gniazdo, za niedługo może tydzień ujawnią się następne. Te france były na ziemii przed
  • Odpowiedz
@NauczonyRoboty A zamawiałeś firmy, zamgławianie itd? I Czy wiesz może czy da się odróżnić stare odchody pluskiew od nowych?

U mnie w mieszkaniu rodzinnym w bloku mieliśmy duży problem, 2 lata walki co jakiś czas i kilka tys złoty poszło. Rok temu zamówiliśmy pierwszy raz wymrażanie + standardowo zamgławianie i oprysk od kolejnej firmy, oraz wyrzuciliśmy łóżko i w końcu problem zniknął na rok czasu. Jedyna skuteczna firma względem paru poprzednich.

Po roku spokoju i normalnego życia około miesiąc temu widziałem jedną sztukę która się przechadzała i od razu reakcja z bomba atomowa.- Zamgławianie I wymrażania, feromony wabiące żeby wychodzily ze szczelin i się tym otruly po kontakcie mimo, że po uprzednim przeszukaniu wszystkiego ze specjalistą nie było żadnych śladów w łóżkach i powszechnych miejscach i nie znaleźliśmy żadnego gniazda.
Zigfriddo - @NauczonyRoboty A zamawiałeś firmy, zamgławianie itd? I Czy wiesz może cz...

źródło: temp_file421799209355603779

Pobierz
  • Odpowiedz