Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdy dziewczyna wprowadziła się do mnie ustaliliśmy, że będziemy mieć partnerski związek, czyli 50/50. Raz ja gotuję obiad, raz ona. Raz ja sprzątam, raz ona. To samo z każdą czynnością w domu, mycie okien, prasowanie itd.
Co do pieniędzy to tutaj trochę poszedłem na rękę dziewczynie i ok. 60% wydatków pokrywałem ja, a 40% ona, bo ja zarabiam 2x więcej. Ja ok. 8500zł, a ona 4000zł. Ona uważa, że nadal jest niesprawiedliwie, bo skoro ona mniej zarabia to powinna mniej płacić. Czyli wychodzi na to, że wszystko jest 50/50, ale akurat tam gdzie mnie to 50/50 (a raczej 60/40) odpowiada, bo na tym zyskuję to już tutaj równości nie chce. Czyli równość jest wtedy gdy kobieta ma lepiej albo tak samo jak facet.

Co o tym sądzicie? Ja nie miałbym problemu żeby płacić więcej, ale jeśli ona by troszeczkę przejęła obowiązków domowych.

#zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Notatka moderatora: Równość jest wtedy gdy kobiety mają lepiej od mężczyzn
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim przy życiu razem na początku na próbę spoko, ale na dłuższą metę taki układ to kwestia nieporozumień.

Skoro mieszkacie razem powinniście mieć jakiś wspólny budżet, niekoniecznie wrzucając do niego po równo. Nie wyobrażam sobie żeby gdy za zarabiam więcej i więcej czasu poświęcam na pracę dawał bym mniej do budżetu niż osoba z którą żyje obok ale potrafi mi od czasu do czasu poprasowac koszulę albo obiad. Na tym właśnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nic z tego nie wyjdzie przez twoje sp!3r90/3nie. Wszystko o czym wspomniałeś powinno dziać się naturalnie bez takich ustaleń, po prostu jak widzisz że druga strona nie ma ochoty na sprzątanie czy gotowanie robisz to samodzielnie tyle razy ile trzeba, i na odwrót
  • Odpowiedz
Nigdy nie mówi się kobiecie ile się zarabia bo są z tego same problemy. Jak będziesz zarabiać 10k to ona będzie chciała mieszkać za darmo, bo przecież tyle zarabiasz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przez pierwsze kilka lat podobnie robiliśmy, teraz mi sie juz nie chce. Mieszkamy razem prawie 15lat. Uważam, że takie podziały na dłuższą metę są lekko bez sensu, bo oboje więcej czasu spędzicie na liczeniu i wkurzaniu się. Zamiast się bawić, podróżować i cieszyć życiem.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mirek bardzo zdrowe podejscie! ale z kasą zawsze 50/50 jak za malo zarabia to niech znajdzie sobie lepsza robote albo wszystko co kupujecie z budzetu 50/50 kupujcie mniej jezeli ona nie potrafi oszczedzac. szanuj sie i nie daj sobie wejsc na glowe. moj ziomek tak sie dal wmanewrowac że nie dość że wziął kredyt sam na siebie to ksieżniczka dawala 30% on 70% na życie i co? ona po
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): @mirko_anonim: first time? xD

a tak na serio to widzisz już jak się uciemiężone różowe rzuciły w jej obronie, nawet nie zaproponowały zeby w zamian ogarniała więcej obowiązków xD taka to własnie równość wg różowych

60/40 które teraz masz jest godne i sprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°). jeśli zrobisz 50/50 to ona będzie w złej pozycji i nie wyrobi z kasą. jeśli zrobisz 80/20 to ty będziesz w złej pozycji bo będziesz dojony, a ona nie będzie miała żadnej motywacji by więcej zarabiać bo i po po co skoro
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): > po prostu jak widzisz że druga strona nie ma ochoty na sprzątanie czy gotowanie robisz to samodzielnie tyle razy ile trzeba, i na odwrót

@2xpapanalepiku: a co panie beciaku, jak w końcu okaże się że tego "odwrotu" nigdy nie bedzie? xD


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP):

Co o tym sądzicie?


G---o. Kolejny fejkowy wpis, który tylko nakręca wojenkę damsko-męską. Dodaj jeszcze coś o bolcu na boku bo zabrakło.
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic Masz jakiś podgląd w moje życie? Skąd twoje twierdzenia?

Czy jest coś nieprawdziwego w tym, że laska musi gdzieś mieszkać i lepiej dzielić koszty niż płacić 100% za pokój czy kitkę mniejszą niż wspólne mieszkanie?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Sądzimy że się nasłuchała feminazistowskiej propagandy o równości ale tylko tam gdzie kobiecie się opłaca i za max kilka lat wykwitnie z niej nienawidząca mężczyzn mizoandryczka, baw się dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) (obyś nie był wtedy po ślubie)
  • Odpowiedz