Wpis z mikrobloga

Cześć

Budapeszt na weekend? czemu nie? Spędziliśmy tam tegoroczną Wielkanoc i bardzo nam się podobało. Jeśli chcesz poznać miasto i jego okolice to chętnie Wam je pokażemy. Wiesz jak wygląda zwiedzanie Parlamentu w środku? Czemu mówi się że tutejsza linia metra jest najstarsza w Europie kontynentalnej?

Zapraszam do znaleziska: https://wykop.pl/link/7447447/budapeszt-na-weekend

Chętnych zapraszam do obserwowania naszego hashtagu #podrozeplaces2visit jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #travel #wegry #budapeszt #miasto #citybreak
places2visit - Cześć

Budapeszt na weekend? czemu nie? Spędziliśmy tam tegoroczną Wie...

źródło: budapeszt-1024x683

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 3
Czemu mówi się że tutejsza linia metra jest najstarsza w Europie kontynentalnej?


@places2visit: No bo tak jest, to tak się mówi xD

ehh kolejny copy paste blog z podróżami i polecajkami co każdy inny poleca, no ale róbcie xd
  • Odpowiedz
@places2visit: Ładne zabytki, ale to paskudne miasto poza częścią czysto turystyczną - pełno bezdomnych i ćpunów jak tylko odejdziesz 2-3 ulice od typowo turystycznych fragmentów
  • Odpowiedz
Ładne zabytki, ale to paskudne miasto poza częścią czysto turystyczną - pełno bezdomnych i ćpunów jak tylko odejdziesz 2-3 ulice od typowo turystycznych fragmentów


@Rachey: Znasz jakąś inną metropolię w której tak nie jest? Wymień chociaż jedną.
  • Odpowiedz
@eeehhh: Ja nie mówię, że w innych miejscach nie ma problemu - w różnorakich krajach byłem, w różnych stolicach, większych i mniejszych miastach - skalą problemu Budapeszt niechlubnie wygrywa. Jest różnica pomiędzy jakimś menelem tu i ówdzie, a małym parkiem (Klauzál tér) pełnym ćpunów 3 ulice od Opery, a który codziennie wyglądał tak samo, bo mijałem go idąc z noclegu w kierunku centrum. Tam to miejscami przypomina cygańskie mieściny na granicy
  • Odpowiedz
Ja nie mówię, że w innych miejscach nie ma problemu - w różnorakich krajach byłem, w różnych stolicach, większych i mniejszych miastach - skalą problemu Budapeszt niechlubnie wygrywa


@Rachey: Sam sobie przeczysz. Nie ma 'widełek' tego problemu. Problem jest problemem.

Wszędzie jest tak samo, nawet w amerykańskich metropoliach. Z takiej klasycznej turystyki robi się wręcz zasłonę dymną dla zamiatania pod dywan wszelkich lokalnych patologii. Paradoksalnie, dzisiaj, żeby poznać dany kraj i
  • Odpowiedz