Wpis z mikrobloga

Czy to takie trudne stworzyć niegazowaną muszyniankę?


@Malbor: zgaduję, że w wysoko zmineralizowanej to trudne, jeśli nie chcesz, żeby te twoje minerały wytrąciły się jako osad. CO2 tworzy w wodzie słaby kwas (węglowy), dzięki czemu trudnorozpuszczalne sole Ca, Mg itp nie wypadają jako osad.
Chemia, szkoła podstawowa.
  • Odpowiedz
@Malbor: Jan z Kryniczanki jest zajebisty, ale trochę kosztuje jak na wodę. Evian jest oczywiście pyszny i niegazowany ale ma absurdalną cenę. Cisowianka ale w szkle - jest zajebista tylko mało praktyczna. Z normalnej półki cenowej Ostromecko mi najbardziej podchodzi. Jak chcesz, żeby woda miała jak najmniej smaku to Alcalia, oczywiście jakaś magiczna alkaliczność wody to pierdy ale smakuje ok.
  • Odpowiedz
Czy to takie trudne stworzyć niegazowaną muszyniankę? (°°


@Malbor: tak, ona z założenia ma wodorowęglany już na wyjściu ze źródła, pewnych rzeczy obecnych z natury nie przeskoczysz :P Pij źródlaną i rozpuszczaj elektrolity, innego wyjścia nie masz.
  • Odpowiedz
@Malbor: dlatego mówię, żebyś rozpuszczał elektrolity w źródlanej, skoro ci naturalne nie pasują, bo nie znajdziesz wysokozmineralizowanej bez wodorowęglanów, to ich sole są nośnikami tych kationów.
  • Odpowiedz
@Malbor: to mądrości z pani domu. To nie woda po rozrabianiu cementu, żeby miała dramatycznie inny smak. Po prostu bez CO2 niektóre pierwiastki nie utrzymają się w roztworze. tylko wytrącą.
  • Odpowiedz
@Malbor: Kupujesz cytrynian magnezu w prochu i jakiś mix soli (np. na allegro masz coś takiego jak "super sól" mix soli kuchennej, potasowej i kilka minerałów w mniejszej ilości).

Wsypujesz ile ci potrzeba do kraniczanki i masz niegazowaną wodę z jaką ilością minerałów chcesz.

Potem czaisz się że smakuje jak gówno bo CO2 maskuje smak wysokiej ilości minerałów. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Malbor Wiem, dlatego ja nie kupuję tych wód na trening a piję je sporadycznie, jak chcę podbić np. wapń lub magnez bez tabletek i nabiału. Smakowo najlepiej podchodzi mi woda marki własnej Kaufland (ujęcie nr 6) lub Veroni Mineral Pure - znacznie lepsze niż chociażby Saguaro czy Polaris, a cenowo wychodzi podobnie.
  • Odpowiedz