Wpis z mikrobloga

Samochód dla dwóch osób. Kraków, także ryzyko SCT. Jazda w weekendy, myślę ze proporcja miasto/trasy 30/70 (trasy mam na myśli ekspresówki, autostrady ale nie jeżdżę jakoś szybko, koło 120kmh). Przede wszystkim mało awaryjne, oszczędne, rocznik 2016+, tempomat i koniecznie kamera cofania dla różowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Budżet - ok 60k. Myślałem nad #hyundai #i30 1.4TGDI, ale nie wiem czy nie za mały silnik. Podoba mi się jeszcze Elantra 1.6. Ktoś coś poradzi?

#motoryzacja #samochody #jakieauto
  • 9
  • Odpowiedz
@Misiekbaza: Elantra z roczników 2016-2018 generacji AD spoko (ewentualnie ADA po lifcie, jeszcze z mocą 128 KM) - nie ma co się psuć, bo to prosta konstrukcja, rozrząd na łańcuchu. Z tyłu miejsca dla 2 dorosłych osób, bagażnik 450l (+ w ch.j miejsca na drobnicę dookoła dojazdówki pod podłogą). Z wad - belka z tyłu, więc prowadzenie raczej poprawne niż sportowe (za to tanio w serwisie), no i auto podatne na
  • Odpowiedz
@Misiekbaza i30 z rocznika 2023 latałem przez kilka dni, ale to był zabójczy silnik 1.5dpi - muł straszny, stosunek moc/masa ten sam, co Elantra, a nie szło się nawet na pasie rozbiegowym przed zestaw rozbujać. Przy turbo licz się z nieco większym spalaniem, ale i lepszą dynamiką.

@ZlodziejBilonownic: mam 180 cm wzrostu, zdarzyło mi się jechać z tyłu własnym autem i głową po podsufitce nie szorowałem. Narzekania pasażerów też nie słyszę,
  • Odpowiedz
@Misiekbaza: do 120 km/h (tak do okolic 2.5-3k rpm) da się normalnie gadać, bez podnoszenia głosu, powyżej, tak przy 130-140, już słychać nieco silnik, szum opon i powietrza (bez świstów czy dudnienia). Względem poprzedniej generacji MD na pewno poprawili wyciszenie, bo miałem okazję porównać, ale puryści w swoich testach mimo wszystko narzekali, że wygłuszenie nadkoli w AD mogło by być lepsze. Mi to nie przeszkadza - jadę, reszta śpi, więc jest
  • Odpowiedz
  • 0
@testuser: dzięki za wszystkie informacje! szkoda, ze taki mały wybór jest używek bo autko w polsce mało popularne. wiesz czy są w elantrze 6 składane elektrycznie lusterka? czy ręcznie się składa?
  • Odpowiedz
@Misiekbaza: w wersji Comfort na pewno nie ma, w najbogatszej nie wiem, ale raczej nie - to miało być auto proste i tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja czasem składam ręcznie, jak widzę, że wąsko albo mogło by to komuś przeszkadzać.

co do dostępności - znajdź grupę na FB - sporo egzemplarzy właśnie tam znajduje kolejnego właściciela, zanim jeszcze trafi na otomoto/olx. I tak - jest ich
  • Odpowiedz