Wpis z mikrobloga

Czy podpierdzielić znajomych do skarbówki o IPBoxa?

Jestem sfrustrowany tym, jak przedsiębiorcy w polsce łatwo "omijają" system podatkowy i uchodzi im to na sucho.
Weźmy takiego IPBoxa, którego używają programiści. Ja od kilku lat jestem na liniówce i płacę uczciwie 19% podatku.
Spora część moich znajomych mówi, że jestem frajerem i zamiast przejść sobie na IPB, to siedzę jak ten debil i płacę uczciwie.
Przypominam, że ulga powstała dla tych, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową, jak się pewne domyślacie żaden nie prowadzi takiej działalności - są etatowcami 20k+VAT, tylko mają "kreatywnych księgowych", którzy jakoś im robią alibi pod IPBoxa.

Jakie to jest kufa niesprawiedliwe, że ludzie zarabiający takie siano, uciekają się do takich rzeczy i jeszcze bezczelnie mówią Ci, że jesteś frajerem bo dajesz się doić przez państwo.
Normalnie bym ich podkablował, ale raz że mimo wszystko to kumple, dwa czytam że skarbówka też ma trochę związane ręce i tak naprawdę kija z tym IPBoxem. (,)

Czy jestem zryty, bo przejmuje się takimi rzeczami?

#podatki #programowanie #prawo #pracbaza
  • 129
  • Odpowiedz
@Rudy_: To oddawaj panstwu kilkadziesiat tysiecy rocznie tylko dlatego, ze lepiej zarabiasz od karyny ktorej jedynym zainteresowaniem sa "pazy" i czteropak harnasia z KĄKUBĘTEM. Panstwo co miesiac okrada kazdego obywatela zmuszajac do placenia podatku od wszystkiego od czego ten podatek zostal juz pobrany, bandycka lichwe jaka jest przymusowy ZUS - z ktorego i tak nie zobaczysz pieniedzy bo masz tak wyliczona emeryture zebys zdechl z glodu, jestes okradany na poczet dzieciorobow,
  • Odpowiedz
@Rudy_: A ty jesteś głupi, że siedzisz na liniowym 19%. Ryczałt się lepiej opłaca od czasu wprowadzenia nowego ładu. Stawka dla programistów to 12% i składki zdrowotne są mniejsze.
  • Odpowiedz
@Rudy_ dlatego w tym kraju nie może być prostych podatków, wystarczy że ktoś zrobi rozwiązanie mające trochę ożywić polskie B+R a po chwili 99% ludzi z niego korzystających to kodomałpy których jedynym wkładem w B+R jest wypuszczenie jakiejś gównoapki która już powstała 10 lat temu albo dodanie przycisku do programu pani z HR żeby szybciej się klikało "weź urlop" w pracy xD
  • Odpowiedz
@Rudy_: mnie wkurza że takie odpady jak ty udają działalnowc gospodarczą nie mając kosztów, pracują latami dla jednego pracodawcy wystawiają jedna fv. To oszustwo musi się skończyć bo czym się różni od innych cyganów czy wyłudzaczy. Oszukuje taki jednen z drugim Państwo i nas wszystkich. Te firmy co tak zatrudniają to też oszuści bo normalnie powinni zatrudniać na podstawie umowy o pracę.
  • Odpowiedz
@Rudy_: czekaj, bo próbuje zrozumieć - siedzisz na B2B zamiast na etacie celem optymalizacji podatkowej i #!$%@? się że ktoś robi to samo tylko optymalizuje bardziej? xD

  • Odpowiedz
@Rudy_: W zasadzie jestem wdzięczny za ten wpis, dawno nie widziałem czegoś aż tak polackiego (nie polskiego). Tobie nie zależy, żebyś miał lepiej, tylko, że somsiad miał gorzej, No, nie pozdrawiam
  • Odpowiedz
ulga powstała dla tych, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową


@Rudy_: przepisy mówią o byciu innowacyjnym na poziomie firmy, nie świata. Wystarczy, że wprowadzasz rozwiązania, których w firmie jeszcze nie było i już jest wszystko zgodne z prawem.

mają "kreatywnych księgowych", którzy jakoś im robią alibi pod IPBoxa.


@Rudy_: no i tu wychodzi, że #!$%@? się znasz. Nie można sobie ot tak powiedzieć, że teraz jestem na ipbox. Wysyła się wniosek o
  • Odpowiedz
@Rudy_: Jako lewicowiec [w kwestiach gospodarczych głównie] - w uczciwym i porządnym państwie bym powiedział kabluj, ale na to złodziejskie państwo karmiące bogoli z naszych podatków [ponad 20mld dla burżujów ostatnio mówi samo za siebie] szkoda złamanego grosza, teraz nawet popieram unikanie podatków zwłaszcza przez najbiedniejszych, jakbym miał jak w kołchozie unikać podatków i zarabiać 7k zamiast 5ki to bym to robił. TFU na POlacki kuhwidołek.
  • Odpowiedz
bo mam samochod w leasing plus mam jakieś tam koszta


@Rudy_:
I ten samochód oczywiście jest ci potrzebny do klepania kodu?

Przecież sam robisz dokładnie to samo, co ci znajomi z IP-boxem - naciągasz rzeczywistość tak, żeby wyszło na twoją korzyść, ale żeby jeszcze pozostać w strefie "to nie jest taka ewidentna ściema".

Tak szczerze i sam dla siebie zadaj sobie pytanie - jaka część kosztów, które wykazujesz, tak NAPRAWDĘ są
  • Odpowiedz
Jeśli kodujesz i twoja działalność nie jest badawczo rozwojowa to chyba jesteś CRUDziażem. W normalnej pracy po pierwsze robisz rozwiązania, które są unikalne


@xDrope
Co?? Pisanie literek na komputerze to jest działalność badawczo rozwojowa?? To wystarczy coś napisać w Wordzie z głowy i nie kopiować tego z internetu i już?? To jak prawnik pisze pozew albo uzasadnienie, baba z HRu pisze ogłoszenie o pracę albo księgowy robi sobie Excela z obliczeniami to
  • Odpowiedz