Wpis z mikrobloga

Czy podpierdzielić znajomych do skarbówki o IPBoxa?

Jestem sfrustrowany tym, jak przedsiębiorcy w polsce łatwo "omijają" system podatkowy i uchodzi im to na sucho.
Weźmy takiego IPBoxa, którego używają programiści. Ja od kilku lat jestem na liniówce i płacę uczciwie 19% podatku.
Spora część moich znajomych mówi, że jestem frajerem i zamiast przejść sobie na IPB, to siedzę jak ten debil i płacę uczciwie.
Przypominam, że ulga powstała dla tych, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową, jak się pewne domyślacie żaden nie prowadzi takiej działalności - są etatowcami 20k+VAT, tylko mają "kreatywnych księgowych", którzy jakoś im robią alibi pod IPBoxa.

Jakie to jest kufa niesprawiedliwe, że ludzie zarabiający takie siano, uciekają się do takich rzeczy i jeszcze bezczelnie mówią Ci, że jesteś frajerem bo dajesz się doić przez państwo.
Normalnie bym ich podkablował, ale raz że mimo wszystko to kumple, dwa czytam że skarbówka też ma trochę związane ręce i tak naprawdę kija z tym IPBoxem. (,)

Czy jestem zryty, bo przejmuje się takimi rzeczami?

#podatki #programowanie #prawo #pracbaza
  • 129
  • Odpowiedz
Natomiast IP BOX to specjalna ulga dla naukowców, którzy rozwijają technikę do przodu, a nie dla klepaczy kodu nawalajacych dla biznesu.


@Rudy_: Panie... przeczytaj sobie dobrze definicje do czego jest IPBox i co uznawana jest jako działalność badawczo-rozwojowa.
Po drugie zwrot za IP Box dostajesz po roczliczeniu PITu rocznego i wtedy praktycznie zawsze jest kontrola.
Ty masz po prostu ból dupy, że sam nie potrafisz sobie tego ogarnąć i tyle.
Twoja
  • Odpowiedz
@Rudy_: jak ja szkaluje takich donosicieli jak ty, zamiast marudzić i samemu zrobić coś by płacić mniej to ten chce rzucić kłody pod nogi innym. Mentalny komuch
  • Odpowiedz