Wpis z mikrobloga

Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów. Mam miejsce w parkingu podziemnym bloku, który dawniej co jakiś czas był czyszczony maszynowo. Od jakiegoś czasu nie jest i po zimie miejsca parkingowe są brudne, zapiaszczone. W samochodzie mam welury, więc postanowiłem, że ogarnę sobie swoje miejsce we własnym zakresie. Z pracy pożyczyłem bardzo fajną, gęstą i miękką miotłę, którą najpierw pozamiatałem piach i pył. Następnie przejechałem całość odkurzaczem, a na koniec zmyłem miejsce ciepłą wodą z płynem marsylskim przy użyciu starej szmaty. Zajęło mi to może pół godziny. Dlaczego ludzie nie sprzątają miejsc, w których funkcjonują?

#kiciochpyta #polska #samochody #dom #mieszkanie
Tja88 - Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów. Mam miejsce w parkingu po...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@Dajzel: Jeżeli przejechanie kilka razy odkurzaczem w promieniu kilkudziesięciu centymetrów bo to chyba nawet nie pół metra, od własnych drzwi jest dla Ciebie sprzątaniem. To serio współczuję. Ale co ja będę tłumaczył, wyszło na to że sprzątanie jest ogólnie złe, potem się dziwić że wszystko wygląda jak wyglada.
  • Odpowiedz
@Tja88 Widać, że bait, ale zamiast chłopa pochwalić, bo - gdyby sie wydarzyło - zrobił coś dla dobra wspólnego, chociaż nie musiał, to wszyscy się zżymają jaki frajer. Polacy wcale nie mają mentalności wschodniej ...
  • Odpowiedz
@Lupus_Management: no widzę że wychodzi na to że jesteśmy frajerami. Płacę podatki to śmieci mogę na chodnik #!$%@?ć przecież mi wolno. Nie możesz zrobić czegoś dla siebie i przy okazji dla ogółu z własnej inicjatywy bo jesteś frajerem. Nasrać i przyklepać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jocqelt No nie mają. Wsochodnia to wy prezentujecie. Firma sprzatajaca przestala sprzatac, zamiast zadzwonic i ogarnac czemu przestali sprzątac to op bez gadania bierze sciera sam sprząta i narzeka w internecie na to, ze inni nje sa tak posluszni jak on. XD
  • Odpowiedz
  • 0
@dr_papieros Nie, nie mozesz #!$%@? smieci na ulice. Dostaniesz prawdopodobnie mandat. Co to w ogole za przyklad z dupy?

Pewnie, ze mozesz zrobic cos z wlasnej inicjatywy, najlepiej byloby zadzwoni i ogarnac problem. No ale po co, lepiej siedziec cicho, a w internecie wylewac wiadra pomyj, bo sąsiedzi nie posprzatali czegos czego nie musieli.
Jak sam napisales "zrobic cos dla siebie i dobra ogółu". Pewnie, ze mozesz cos zrobisz ale dlaczego wymagasz,
  • Odpowiedz
może lepiej do wspólnoty zadzwonić i dowiedzieć się czemu firma sprzątająca przestała robić swoje. W końcu płacisz za to w czynszu.


@Wloczykij2: może czynsz nie wzrósł, ale zmienił się zakres usług
  • Odpowiedz
@Tja88: Bardziej mnie ciekawi dlaczego ludzie rzucają śmieci pod siebie na osiedlach, gdzie płacą za ekipy sprzątające. Ja ze swoimi sąsiadami toczę spór (co za absurd) żeby uczyli dzieci, że się nie śmieci. Oni na to, że płacą za ekipę co raz w tygodniu przyjdzie i posprząta i za ciecia, co ogarnia teren zielony. No to ja na to, czy są zadowoleni, że płacimy tyle a tyle za mieszkanie tutaj. Wiadomo,
  • Odpowiedz
@Tja88: trochę podróżując, mogę śmiało stwierdzić, że Polska jest jednym z najczystszych krajów. I nie trzeba jechać do Indii, Afryki, czy USA, żeby zobaczyć kontrast. Wystarczy się wybrać chociażby do Włoch, czy Francji. Oczywiście dalej mamy do czego dążyć jak Szwajcaria, czy kraje skandynawskie, ale Polska i Polacy zdecydowanie brudna nie jest.
  • Odpowiedz
@Tja88: jak ci tak przeszkadzało, a miałeś ścierę w łapie, to mogłeś umyć wszystkie. Wspólnocie mieszkaniowej to po co płacisz, skoro robisz za nich robotę?
  • Odpowiedz
@Jocqelt: J

: I co się stało coś, że posprzątał? Najwyżej sobie pojęczał.


Jak widać coś się stało, na tyle dotkliwego, że postanowil przyjsc plakac w internecie na temat sąsiadow, bo nie sprzątają czegos czego nie muszą, bo mają od tego firme sprzątającą. Ty z drugiej strony, z całej sytuacji wycinasz kontekst i mówisz, że nikt go nie pochwalil, bo zrobil cos dla wszystkich, a nie musial.

Tak poza tym to
  • Odpowiedz
  • 0
mają od tego firme sprzątającą


@Dajzel: Wiele osób pisze, że powinienem uderzać do zarządcy. Już to robiłem w innych tematach i pisałem skargi. Biurwy w końcu łaskawie odpisały stwierdzeniem, że nie mogą mnie znaleźć w bazie właścicieli (byłem jednym z pierwszych mieszkańców tego bloku, ale tę kawalerkę wynajmuję). Pocisnąłem im, ale odechciało mi się kopać z tymi skrajnie niekompetentnymi ludźmi, opuściłem grupy właścicieli i mieszkańców i #!$%@?ę "społeczniactwo". Jedyne czego wymagam,
  • Odpowiedz
@Tja88 post mocno w stylu "chwalisz się czy żalisz", posprzątałeś dobra Twoja, ale serio zdziwienie, że komuś lata czy jest trochę piachu na miejscu postojowym to xD
Nie mówiąc o tym, że wchodząc na swój drogocenny welur nawet kroku na swoim miejscu nie postawisz, tylko odzież przez brudny garaż.
  • Odpowiedz
Z pracy pożyczyłem bardzo fajną, gęstą i miękką miotłę, którą najpierw pozamiatałem piach i pył. Następnie przejechałem całość odkurzaczem, a na koniec zmyłem miejsce ciepłą wodą z płynem marsylskim przy użyciu starej szmaty.


@Tja88: Dobrze cię rozumiem mireczku, też codziennie sprzątam swój garaż, bo akurat mam czarne opony i jak wjeżdżam do brudnego, to kurz mi się od razu przyczepia, co bardzo niekorzystnie wygląda.
  • Odpowiedz
  • 1
ale serio zdziwienie, że komuś lata


@jasha: Gdyby niektórzy sprzątali, a niektórzy nie, to tego wpisu by nie było. Nie sprząta nikt. Nie robiłem inspekcji każdego miejsca, bo są dwa garaże po dwa poziomy po kilkadziesiąt miejsc, ale w najbliższej okolicy są same brudasy.
  • Odpowiedz