Wpis z mikrobloga

Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów. Mam miejsce w parkingu podziemnym bloku, który dawniej co jakiś czas był czyszczony maszynowo. Od jakiegoś czasu nie jest i po zimie miejsca parkingowe są brudne, zapiaszczone. W samochodzie mam welury, więc postanowiłem, że ogarnę sobie swoje miejsce we własnym zakresie. Z pracy pożyczyłem bardzo fajną, gęstą i miękką miotłę, którą najpierw pozamiatałem piach i pył. Następnie przejechałem całość odkurzaczem, a na koniec zmyłem miejsce ciepłą wodą z płynem marsylskim przy użyciu starej szmaty. Zajęło mi to może pół godziny. Dlaczego ludzie nie sprzątają miejsc, w których funkcjonują?

#kiciochpyta #polska #samochody #dom #mieszkanie
Tja88 - Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów. Mam miejsce w parkingu po...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@bidzej: nie, nie masz, brak remontu nie ma związku z czystością jako taka, tutaj wchodzi brak pieniędzy, czy według ciebie jak ktoś chodzi ubrany w czyste ciuchy z lumpexa, to jest brudasem?
  • Odpowiedz
Argumenty "po co sprzątać, jeśli jest firma, która powinna sprzątać, ale nie sprząta" mogą podnosić tylko brudasy.


@Tja88: ale #!$%@? xD To się nazywa szacunek do własnego czasu i pieniędzy - PŁACISZ, żeby firma posprzątała twoje miejsce, a że z jakiegoś powodu nie sprząta, to tracisz do kompletu CZAS na wykonywanie za nich ich własnej pracy xDDDDDD Gówno po cudzych psach też chodzisz i zbierasz?
  • Odpowiedz
@Tja88: wychowałem się w higienicznym gestapo, rodzice nawet krople wody w zlewie wycierali.
Czy ty tego chcesz czy może ktoś ci kazał chcieć i tak z rozpędu robisz?

Zastanów się.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
ale #!$%@? xD


@kompek: Tak. Z twojej strony. Bo w pierwszej kolejności płacisz państwu za drogi, szpitale, szkoły i teraz sam sobie odpowiedz: gdzie masz ten swój szacunek do własnego czasu i pieniędzy? Dlaczego nie jeździsz dobrymi drogami? Dlaczego nie masz krótkich terminów do specjalistów i klimatyzowanych, maksymalnie dwuosobowych sal chorych? Dlaczego nie uczyłeś się w nieprzepełnionej klasie pod okiem kompetentnych nauczycieli?
  • Odpowiedz
  • 0
@lokowatyBrod: No u mnie się to trochę zmieniło, odkąd wkręciłem się w car detailing i przekonałem się na własnej skórze, jak ważny dla naszego samopoczucia (a więc zdrowia psychicznego) jest porządek w miejscach, w których spędzamy większość swojego życia, a więc dom, samochód, praca (tak, smutne, ale prawdziwe). W salonie i w kuchni mam idealnie, natomiast łazienkę przed ew. wizytą gości jestem w stanie ogarnąć w 15 minut. Nie walczę z
  • Odpowiedz
  • 0
drogi też posprzątaj zanim wyjedziesz


@pieczk: Czytasz czasem wpisy, czy tylko klepiesz bez zastanowienia?

Winda nie jest na mój indywidualny użytek, brudasie. Gdyby była, to lustro umyłbym koreańskim płynem detailingowym 60 zł/500 ml.
  • Odpowiedz