Wpis z mikrobloga

Jako kobieta rzygam już feminatywami. Jestem psychologiem a coraz częściej słyszę "czy psycholoszka już przyjmuje?" Jestem CZŁOWIEKIEM a nie człowiekinią, jestem gościem a nie gościnią. Jestem też OSOBĄ (rodz. żeński), mężczyzna powinien być "OSOBEM"? Do jakiej patologii to prowadzi.


@Anetkia: Nie pisz tak, bo zaraz jeszcze pewien dość popularny wykładowca akademicki będący też polonistą na youtube się spłacze mówiąc, że kierownica i kierowca to grubiański przykład czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@Korda: Ale że co, zaprzeczasz, że formy żeńskie są naturalne dla polszczyzny czy jak? To bolszewicy przez tworzenie bzdurnej nowomowy, skutecznie pozbyli się feminatywow z języka polskiego.
Skoro wszędzie widzisz lgbt, to chyba powinieneś udać się do specjalisty.
  • Odpowiedz
@gtk90

masz prawo identyfikować się jak chcesz ()


Do aktu identyfikacji niezbędna jest osoba trzecia - obserwator. Tzw. samo-identyfikacja to oksymoron stworzona przez postmodernistów i lansowana przez lewaków aby ludziom mieszać w głowach.
Projekcje na temat nas samych w
szpongiel - @gtk90 
masz prawo identyfikować się jak chcesz (。◕‿‿◕。)

Do aktu identyf...

źródło: 1000017050

Pobierz
  • Odpowiedz
@Anetkia: Brawo! Takie kobiety to ja szanuję. Zaczęło się od posłanek, prezydentek, socjolożki, ale psycho(LOSZKI) są najlepsze! Może to faktycznie pod mężczyzn, że idą do fajnej świnki, a nie na wizytę do psychologa. W szkołach średnich uczniowie płci męskiej co podniecali się matką Stiflera (rok 2000), Megan Fox (rok 2010) i Julką Wieniawą (rok 2020) chętniej idą do psychologa szkolnego jak czeka tam pani lat 30 w mini i z
  • Odpowiedz
CZŁOWIEKIEM a nie człowiekinią, jestem gościem a nie gościnią. Jestem też OSOBĄ


@Anetkia: Jesteś też NIEDOUCZONA

Feminatywy istniały w polskim bardzo długo przed komuną i są w 100% uzasadnione gramatycznie i historycznie
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Ale jest 2024 a nie 100 lat temu i już nikt normalny tak nie mówi


@phat: jakbyś miał dłużej zabory niemieckie albo ruski kolonializm to teraz prawdopodobnie w ogóle byś nie mówił po polsku. Wtedy też byś argumentował, że może 100 lat temu mówili po polsku ale teraz "już nikt normalny tak nie mówi".

Jak dla mnie to rusycyzmy powinny zostać #!$%@? z języka polskiego.
  • Odpowiedz
@Anetkia „psycholożka” nie „psycholoszka”. To że ktoś nie umie mówić to nie znaczy że słowo jest złe. Jakoś „stomatolożka” istnieje od dawna.
Przestań robić loszkę z logiki.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Akurat formy magister/magistra to są zapożyczenia wzięte żywcem z łaciny i mają niewiele wspólnego z feminatywami w języku polskim, więc nie jest to dobry przykład. Propagowanie takich form jak np. gościni, ministra, chirurżka to rak a nie przejaw patriotyzmu.
  • Odpowiedz
Jako kobieta rzygam już feminatywami.


@Anetkia: jak wykształcona osoba rzuca się w związku z ewolucyjnymi zmianami w języku, to jednak mam wątpliwości co do jakości tego wykształcenia

  • Odpowiedz
@Anetkia: Kiedyś się tego czepiałem ale potem zauważyłem że są takie zawody gdzie ma problemu z odmianą żeńską jak pielęgniarka czy sprzątaczka i dziwnie by to brzmiało jak by kobieta mówiła "jestem pielęgniarzem, jestem sprzątaczem". O ile nie brzmi to jakoś kuriozalnie jak np. próba odmiany logopeda, nurek czy tapicer to się tego nie czepiam.
  • Odpowiedz