Wpis z mikrobloga

@depcioo: to zależy. Bo jeśli pracodawca uczciwie podejdzie do tematu i faktycznie będzie wpłacał swoją część składki ze swoich pieniędzy, to warto być w PPK. A jeśli swoją część składki będzie potrącał z Twojej wypłaty, to tak średnio.
Kolejna sprawa, to jak już się zapiszesz do PPK i nagle zrobi się o nim głośno, będą informacje że coś przy nim kombinują itp., to od razu wypłacaj z PPK wszystko co się
  • Odpowiedz
@depcioo: ludzie dzielą się na tych którzy są w PPK i na tych którzy nie wiedzą jak działa PPK. Sam fakt, że pracodawca musi ci do tego dołożyć sprawia, że program jest opłacalny i dopóki nie zmian w zasadach co do wypłacania środków to warto być zapisanym. A co do komentarzy, że zabiorą te pieniądze to jeśli tak się boicie to wypłacajcie je co kilka miesięcy a możecie nawet i co
  • Odpowiedz
@depcioo jestem od niedawna, wcześniej jedynymi, którzy odradzali mi ppk byli sami pracodawcy ( ͡º ͜ʖ͡º) duża część pracowników sektora finansowego ma ppk, więc sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Imho, jeśli masz wypłatę stałą to się opłaca, a jeśli masz premie, to jest duża szansa, że będą ci z premii #!$%@?ć na poczet składki, która ma iść od pracodawcy.
  • Odpowiedz
@depcioo prawie wszyscy, których znam w branży mają PPK. Sam je sprzedawałem na samym początku jak się pojawiło i był mały entuzjazm wśród przedsiębiorców. Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego. Wszyscy na UoP są zadowoleni. „Samo” się odkłada i w tej prostocie jest zaleta. Jak masz potrzebę to wypłacasz, nic skomplikowanego.
  • Odpowiedz
@depcioo: nie dość, ze mam więcej, bo pracodawca dopłaca, to moje pieniądze których co miesiąc bym nie zauważył odkładają się razem i co roku sobie wypłacam "premie"
  • Odpowiedz
Skoro pracodawca dopłaca CI dodatkowe 1,5% do pensji + wpłaty od państwa to jak to ma się nie opłacać? xD


@Dupcyfer:

Ktoś daje ci kasę za free


@DeoLawson:

Oczywiście, że się opłaca


@ogladacz:

wypłacam co miesiąc jakieś 60-70 zł więcej niż gdybym nie był


@wychu:

kasa za darmo


@r5678: Zrozumcie, że to nie jest kasa za darmo. Pracodawcy musisz się opłacać. Jeśli rosną jego składki na ciebie,
  • Odpowiedz
@Dupcyfer: To ci właśnie napisałem, że bawisz się wtedy w wypłacanie czegoś, czego nie dostaniesz po prostu w kolejnej podwyżce. Ja akurat na JDG nie mam żadnego PPK, ale potrafię zrozumieć, że nie ma nic za darmo, a pracodawca nie zatrudnia cię charytatywnie.
  • Odpowiedz