Wpis z mikrobloga

Błędnie liczysz. Nie dostajesz 2% od swoich środków. Wpłacasz 2% swojej pensji, a pracodawca 1,5%


@Wydmuszka: No to jeszcze lepiej :DDD
Czyi zyskujesz... policzmy. Moze tak bedzie to prosciej wytlumaczone (okragle kwoty zeby sie lepiej liczylo)
Zarabiam 10000. ja wplacam 2% (200) a pracodawca 1,5% (150)
Po roku moich uzbieralem 2400 a srodkow od pracodawcy 1800. Wyplacam

Wyplacam moje: 2400. Pomijam fakt ze zostaly zamrozone i stracily wartosc o inflacje wiec
  • Odpowiedz
Limity inwestycyjne obowiązujące zarządzających PPK wyglądają następująco:

Nie mniej niż 40% aktywów w akcje spółek z WIG20

Nie więcej niż 20% aktywów w akcje spółek z mWIG40

Nie więcej niż 10% aktywów w akcje pozostałych spółek notowanych na GPW

Nie mniej niż 20% aktywów w akcje notowane na rynku należącym do OECD innym niż Polska

Nie więcej niż 30% aktywów w aktywa denominowane w walutach obcych


@axis85: wg tej strony: https://www.sii.org.pl/17089/analizy/newsroom/ppk-bez-zmian-limity-zostaja-stabilnosc-wygrala-z-dywersyfikacja.html
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Mam wrażenie, że na siłę próbujesz przekonać siebie i innych, że to PPK nie ma sensu. Że jak zaistnieje kilkanaście warunków i dodatkowo nastąpi odpowiednia koniunkcja ciał niebieskich, to się nie będzie opłacać. No może faktycznie tak jest, ale:

Wyplacam moje: 2400. Pomijam fakt ze zostaly zamrozone i stracily wartosc o inflacje wiec juz te 2400 jest mniej warte.


Po pierwsze: nie zostały zamrożone. Zostały zainwestowane w akcje i obligacje.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że na siłę próbujesz przekonać siebie i innych, że to PPK nie ma sensu


@Wydmuszka: Ja nikogo nie chce przekonywac - powiem wiecej: kazdy odpowiada za sievie i swoje czyny. I to jest dla mnie najwieksza wartoscia. Kazdy robi po swojemu. ALe fajnie jest znac rozne podejscia. Im maz wiecej roznych podejsc tym masz wiekszy wybor. ALe zawze na koncu to Ty wybierasz. I cale zycie mam takie podejscie.
  • Odpowiedz