Wpis z mikrobloga

@HrabiaZet czarna koszula jest przeciwna klasycznym kanonom xD Te same przegrywy co je krytykuja chodza w tiszertach z nadrukiem, spodniach z dziurami i w kolorowych skarpetach xD ale rak
  • Odpowiedz
czarna koszula jest przeciwna klasycznym kanonom xD


@Pasterz30: Nie wiesz o czym piszesz... ten typek wygląda po prostu jak jakiś kelner bez gustu a założę się, że chciał być "elegancki".
  • Odpowiedz
@Pasterz30: rzuca się w oczy przede wszystkim ten gigantyczny krawat i węzeł - za szerokie jak na taki kołnierzyk i taką marynarkę i w ogóle za szerokie na cokolwiek. wygląda trochę jakby ktoś dokleił w paincie z innego zdjęcia w większym zbliżeniu. Spodnie i marynarka też jakoś tak kiepsko skrojone, ale nie potrafię powiedzieć na czym dokładnie polega problem. Wydaje mi się że jest marynarka jest o rozmiar za duża. W
  • Odpowiedz
@Tratak: Krytykuj czyjś ubiór
Ktoś krytykuje zdjęcie które dodałeś
"Moda jest względna" xD
Na zdjęciu które dodałeś to ja bym dorzucił jeszcze trochę kraty albo pasków, bo garnitur w kratkę, koszulą w kartkę i jeszcze do tego krawat w paski to trochę zbyt mało ¯\(ツ)/¯

Chłop ze zdjęcia nie wygląda dobrze, a te spodnie są paskudne, ale to co Ty dodałeś to też taki sredni przykład "dobrze ubranej osoby"
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1 @db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056 @JakisKolesZeWsi
Powiem szczerze, że teraz to nie wiem. Interesowałem się tą tematyką kilka lat temu. Myślę, że na tym można się oprzeć:
https://domodi.pl/trendy/polskie-blogi-o-modzie-meskiej-ktore-sa-najlepsze-ranking-2023_3248
To też nie chodzi o to, żeby to czytać i uczyć się na pamięć. Bardziej warto poświęcić uwagę tym najogólniejszym artykułom. Chociażby co oznacza dany dress code, na jaką okazję odpowiedni jest casual, na jaką smart albo business casual. Albo jakie kolory i rodzaje butów pasują do
  • Odpowiedz
najlepiej ubierać się tak się się lubi, a zdanie ludzi których nie znasz i nie poznasz mieć w dupie. Wszystkim się nie dogodzi.


@PanPrzemekW: Oczywiście. W innych słowach, ale dokładnie to samo napisałem. Nie ma żadnego obowiązku, ani przymusu. Jeśli naprawdę nie obchodzi Cię zdanie innych i nie jesteś z nimi w jakiś istotnych relacjach na które np. Twój ubiór może rzutować, to oczywiście że tak.
Mi chodzi tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
kto decyduje o tym kto ma gust i poczucie estetyki? Ty? Wykopki tez Was podsumowali powyzej po co w to jeszcze brniecie?


@Pasterz30: ogólne kanony. Na pogrzeb wypada być ubranym na czarno lub ciemno, na różne uroczystości wizytowo, Mankiety koszuli powinny wystawać ok. 2cm spod mankietów marynarki, spodnie powinny być dopasowane, krawat sięgać do paska a pasek powinien być w kolorze butów itp... ale przecież można zrobić z siebie idiotę i
  • Odpowiedz
@Tratak a ja uwazam, ze w tym przypadku krawat powinien byc jednolity, gdyz prazki z krata sie nie komponuja i to mocno rzuca sie w oczy. Mamy tutaj duza krate, mala kratke i paski. To jest duze faux pas.
  • Odpowiedz