Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #pracait

#kryzysit - pytanie szczególnie do generycznych CRUDiarzy, którzy negują kryzys w IT @programista15cm @Djelon @Jaca77 #sprintyjacka

Podaje twarde dane z no fluff jobs - to pojawiła się teoria, że skoro to polski job board to na pewno są amatorami i nie umieją robić statystyk - i inne teorie spiskowe

Teraz ludzie wypowiadają się na forach, że szukają pracy ponad pół roku bezrobocia, ludzie co mają 6 lat w javie nie potrafią nic znaleźć i chcą iść robić cokolwiek za 5k netto - jakie teraz fikołki wymyślicie? Że ktoś celowo ściemnia, kolejne teorie spiskowe? Troll kontra rekrutereek żeby manipulować opinią publiczną, siać strach wśród programistów i tnąć stawki do 16k netto b2b dla seniora?

Czekam na wasze fikołki.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: kryzysIT1

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@tak_bylo_potwierdzam: Nie wiem czym ty się chwalisz - powinieneś spalić się ze wstydu za godzenie się za takie stawki. Ja jestem z innego środowiska, tutaj interesy załatwia się się po cichu, akustyczni crudziarze noszą tłumiki i po 2 magazynki gdyby zrobiło się gorąco.

Tu jest inny poziom powagi gdy na fakturze dostajesz kilkadziesiąt tysięcy euro. Mój przyjaciel programista z południowej Francji zrobił ostatnio landing page dla stadniny koni we Francji, pracował
  • Odpowiedz
ale mam szacunek do samego siebie, nie koduje nic na gicie po pracy

NIkt normlanie nie będzie sie bawił w gita mając expa komercyjnego


@nad__czlowiek: więc skoro jest nadpodaż to pierwszeństwo będą mieli ludzie dla których programowanie jest hobby. Ja programuję 15 lat i w dalszym ciągu od czasu do czasu dołożę się do OSS zależy z czego korzystam w firmie.

Nie rozumiem wyśmiewania ludzi za pisanie własnych projektów po pracy
  • Odpowiedz
Nie rozumiem wyśmiewania ludzi za pisanie własnych projektów po pracy co im sprawia przyjemność. Jak ktoś ogarnia życie to starczy i na bieganie, i na rodzinę i na hobby. Jedni marnują czas na gierki i filmy, inni marnują czas na programowanie.


@jerzy_s: zrozum że większość ludzi chce mieć work-life-balance i zdrowy kręgosłup

Nie obchodzi mnie że chcesz być kaleką po 40-stce od siedzenia po 12h dziennie przed komputerem, siedzenie jest gorsze
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek

>nad__czlowiek: To wybrałeś złą branżę, bo w IT ludzie często siedzą po godzinach i się rozwijają. Nie ma zmiłuj, taka branża i albo się rozwijasz albo stoisz w miejscu prosząc się aż ktoś młodszy z tej pierwszej grupy Cię wygryzie.

>Odpowiedz


@Mathas: dlatego to autyści pasjonaci powinni się dopasować do reszty i nie rozwijac po pracy. 80% ludzi normalni programiści kodują w pracy 8h i po pracy mają rodziny, dzieci,
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek


@jerzy_s: zrozum że większość ludzi chce mieć work-life-balance i zdrowy kręgosłup


Nie obchodzi mnie że chcesz być kaleką po 40-stce od siedzenia po 12h dziennie przed komputerem, siedzenie jest gorsze dla zdrowia niż praca fizola-robola typu wykończeniówka.


Ja może chce mieć zdrowy kręgosłup, a przez takie osoby jak ty branża sie kurczy do 10% najlepszych otyłych spoceńców.


Tu jak wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty chcesz
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: tak bo potem 90% branży ma problem ze znalezieniem nowej pracy

na rekrutacacjach masz zadania domowe, ciężkie algorytmy z programowania dynamicznego czy grafów, leetcody, codility. Dodatkowo musisz odpowiedzieć śpiewająco na top 100 interview questions x ilość technologii w pracy, to sie robi lekko 2000-3000 pytań które musisz wykuć na blachę. Od języka + frameworka, po bazy danych, sieci, gita, dockera, kubernetesa, aws, orchestracje, chmure, kryptografie, cybersecurity, garbage collectory, maszyny wirtualne,
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: to może przestań się #!$%@?ć co robią ludzie s swoim wolnym czasie, co?
ja poszedłem do it, bo to lubię. leetcody robię, bo je lubię. nowych języków się uczę, bo to lubię, na basen też #!$%@? chodzę, bo lubię, ale jakiś wykopek, będzie mi mówił co mogę, a co nie. śmiechu warte
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek to jak to jest że te 20% sprawia problemy dla 90%(czyli też samym sobie sprawiają problem)? Czyli że w 10 osobowej grupie, 9 osób ma problem z znalezieniem nowej pracy przez 2 osoby w tej grupie

15k brutto/10k netto wydaje się być sporo jak na księgową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zauważ też że w księgowości nie ma takiego pola do rozwoju, czy awansu, jest to dosyć mało
  • Odpowiedz
Ja może chce mieć zdrowy kręgosłup, a przez takie osoby jak ty branża sie kurczy do 10% najlepszych otyłych spoceńców.


@nad__czlowiek: jaki buc. Trzeba było wybrać branże która sprawia ci przyjemność, bo widzę że masz ogromny ból dupy że ktoś może chcieć rozwijać swoje zainteresowania po pracy.

Ja mam pracę, mam rodzinę i dzieci, spotykam się od czasu do czasu ze znajomymi. Na sport ze swoją żoną też mam regularnie czas.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: to może przestań się #!$%@?ć co robią ludzie s swoim wolnym czasie, co?

ja poszedłem do it, bo to lubię. leetcody robię, bo je lubię. nowych języków się uczę, bo to lubię, na basen też #!$%@? chodzę, bo lubię, ale jakiś wykopek, będzie mi mówił co mogę, a co nie. śmiechu warte


@314159: no i zajebiście, ja lubie wysokie podatki wiec bede głosowal na tych co dają wysokie podatki
  • Odpowiedz
15k brutto/10k netto wydaje się być sporo jak na księgową


@MamByleJakiNick: ale takie są stawi w zagranicznym korpo. Zagraniczny kapitał. Myślisz że w Niemczech księgowa ma mniej niż 4000euro? To nie jest tak, że w Polsce tylko IT zarabia. Jak pójdziesz do polskiej firmy to senior dev może mieć tylko 10000zł brutto UoP to nie żart. Księgowa ma tam 5000zł brutto

Ale w zagranicznej korporacji każdy zarabia dużo. Klepacz excela 12
  • Odpowiedz
Nie ma znaczenia czy ktoś się rozwija po godzinach czy nie i tak ta sama część będzie miała problem ze znalezieniem pracy.


@jerzy_s: no własnie nie. Bo rekruterki od każdego oczekują by reprezentował poziom nerda otyłego co zakuwa po godzinach. Zawsze równają do najlepszych. A wiadomo że im więcej zakuwasz, tym lepszy jesteś. Zawsze wykonana praca > IQ więc nawet jak jesteś mega kumaty to wygra gość średnio kumaty lub nawet
  • Odpowiedz
Bo rekruterki od każdego oczekują by reprezentował poziom nerda otyłego co zakuwa po godzinach. Zawsze równają do najlepszych. A wiadomo że im więcej zakuwasz, tym lepszy jesteś. Zawsze wykonana praca > IQ więc nawet jak jesteś mega kumaty to wygra gość średnio kumaty lub nawet głupi który po prostu grinduje i zakuwa.


@nad__czlowiek: no tak, firmy mają nie wybierać najlepszych kandydatów bo tym szkodzą całej branży xD

Firmy mają pełno kandydatów
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: w życiu nie można mieć wszystkiego. W takim systemie funkcjonujemy że czasami trzeba wybierać pomiędzy karierą a innymi rzeczami. Zresztą kto #!$%@? mówi o programowaniu 12 godzin dziennie. Opamiętaj się ze swoimi frustracjami.


@jerzy_s: a ty myślisz, że ile ludzie dziennie poświęcają? 3-4h po pracy. Jesli nie dostaleś pracy to własnie dlatego,że ty zakuwałeś tylko 1-2h po pracy. Karma cie dopadła widać
  • Odpowiedz
@Mathas:

To wybrałeś złą branżę, bo w IT ludzie często siedzą po godzinach i się rozwijają. Nie ma zmiłuj, taka branża i albo się rozwijasz albo stoisz w miejscu prosząc się aż ktoś młodszy z tej pierwszej grupy Cię wygryzie.


Bzdura. W pracy się rozwijasz, wystarczy regularnie zmieniać. Po pewnym czasie i tak okazuje się, że to co było kiedyś używane wraca pod nową etykietą.
  • Odpowiedz
@maad:

Rynek sam dyktuje warunki. Skoro masz 2 kandydatów z czego 1 siedzi po godzinach rozwijając się to chyba wybór jest prosty


A potem lobbował będzie ostro za nowym techem, co się go dopiero uczy. Wdrożycie, tech po kilku latach stanie się nie modny, a wy zostaniecie z gunwem do przepisania.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: To przestań te CRUDy pisać tylko się w czymś wyspecjalizuj. CRUDa od 6 lat nie pisałem, moja nisza to kiedyś kompilatory, teraz data platforms. Zainspiruj się moimi albo znajdź coś swojego. Już Ci pisałem - teraz spędzam na pracy i nauce zawsze mniej niz 8h dziennie, ale przez kilka lat było w #!$%@? bo w życiu nie ma nic za darmo
  • Odpowiedz