Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #pracait

#kryzysit - pytanie szczególnie do generycznych CRUDiarzy, którzy negują kryzys w IT @programista15cm @Djelon @Jaca77 #sprintyjacka

Podaje twarde dane z no fluff jobs - to pojawiła się teoria, że skoro to polski job board to na pewno są amatorami i nie umieją robić statystyk - i inne teorie spiskowe

Teraz ludzie wypowiadają się na forach, że szukają pracy ponad pół roku bezrobocia, ludzie co mają 6 lat w javie nie potrafią nic znaleźć i chcą iść robić cokolwiek za 5k netto - jakie teraz fikołki wymyślicie? Że ktoś celowo ściemnia, kolejne teorie spiskowe? Troll kontra rekrutereek żeby manipulować opinią publiczną, siać strach wśród programistów i tnąć stawki do 16k netto b2b dla seniora?

Czekam na wasze fikołki.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: kryzysIT1

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
Dawniej IT to były wyłącznie piwniczaki, siedzące w przepoconych t-shirtach, pasjonaci. Dzisiaj wchodzicie do ich branży z powodu pieniędzy i chcecie dyktować warunki na rynku, to tak nie działa.


@Mathas: oczywiście, że właśnie tak to działa
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@programista15cm: Ja zmieniam średnio co 2 lata rok na dobre poznanie firm i tego co się w niej odwala oraz oceniam szanse na to jak dobrze będzie mi się tu dalej rozwijało. Do tego obecnie nie pamiętam kiedy znalazłem ostatnio pracę wysyłając sam CV zawsze odzywa się ktoś.
  • Odpowiedz
- kandydat to jakiś dziwak w brudnej koszuli, generalnie rozmowa z nim jak jedzenie cegły, za to git piękny, wzięliśmy go bez dalszych ceregieli testow


@Podstarzaly_Mandalorianin: naprawdę chcesz mi powiedzieć że wzięliście kogoś z kimś się ciężko gada tylko dlatego że miał jakieś projekty?
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: nie, wzięliśmy gościa bo miał porządny, czysty i oszczędny kod. Natomiast nie umiał się sprzedać, opowiedzieć o tym co robił i jak robił w sposób przekonujący. Miał też nienajlepszą prezencję, ale to był wynik (leczonego) bałaganu pod kopułą w kwestiach socjalnych, ale nikt go nie zatrudniał żeby nam się świetnie rozmawiało.
  • Odpowiedz