Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka myśl. Znacie jakieś mało spotykane lub nietypowe nazwiska? U mnie na osiedlu jest dziewczyna która z panny miała Kot, a wyszła za chłopaka który się nazywa Mruczek i została przy dwuczlonowym nazwisku Kot-Mruczek. Chyba całe życie na siebie czekali xD znam też osobę która miała na nazwisko Szczur, poznał kobietę swojego życia, ale dała mu ultimatum że musi zmienić nazwisko, bo nie wyjdzie za Szczura i zmienił na Szczurkowski
#nazwiska
  • 88
  • Odpowiedz
Miałam kiedyś spotkanie z prezesem jednej z firm ale musiał gdzieś wyjechać i powiedziano mi że do sali konferencyjnej przyjdzie dyrektor handlowy. Wchodzi facet i podaje mi rękę i mówi "siemaszko" to ja (przysięgam nie wiem do dzisiaj dlaczego myślałam że się wita) mówię mu "siema". On tak poważnie na mnie patrzy i dodaje Robert Siemaszko. Ja trzymam tą jego dłoń i odpowiadam: Roksana Siema.
  • Odpowiedz
@Fandolores: Znam Morawską i Murawskiego (albo odwrotnie, nie pamiętam szczerze mówiąc) którzy mają imiona na M i wyszli za siebie. Więc żona zmieniła jedną literkę w nazwisku. Ogólnie rodzina M4
  • Odpowiedz
@Fandolores: co prawda nie do końca idealna sytuacja, ale też chodzi o imiona :)
Kiedyś przyszedł do mnie Pan Marek wypożyczyć rower a tam w dowodzie miejsce zamieszkania:

Kłopoty-Stanisławy – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Siemiatycze.
  • Odpowiedz
Szczur, poznał kobietę swojego życia, ale dała mu ultimatum że musi zmienić nazwisko, bo nie wyjdzie za Szczura i zmienił na Szczurkowski


@Fandolores: To troche jak w tym kawale co facet przychodzi do urzędu zmienić personalia. Urzędnik się go pyta jak się nazywa, a ona że Piotr #!$%@?. Urzędnik pyta jak chce się nazywać a on "Paweł #!$%@?".
  • Odpowiedz