Wpis z mikrobloga

Poprosiłem o pomoc kolegę aby namierzył ten sygnał, on ma dużo lepszy sprzęt niż ja, złapaliśmy rodzinę która ciągle nadaje na PMR 1 (446,00625 MHz), w sumie oni dosłownie nie wiedzieli o tym, ale ja puściłem mały sygnał jak byliśmy ich mieszkaniu i się zorientowali.

Nawet dali nam swoje babyfon, bo to mega podejrzane jest.
Czy chińczyki nas szpiegują pod domem?

Ten babyfon nadaje dosłownie na całe miasto. Aż jutro idziemy z tym na policje. Ale zbadamy to.
Może ktoś planował morderstwo? Albo napad?

https://wykop.pl/wpis/76153147/tak-z-glupoty-#!$%@?-na-pmr-1-446-00625-mhz-te

#krotkofalarstwo
  • 72
  • Odpowiedz
  • 0
@aptitude aż przypomniały mi się dwie akcje:

1. Stara mała UNITRA i tylko na strychu łapała fonie z Polsatu xd

2. Stars głośniki od komputera łapały rozmowy telefoniczne sąsiadów xd
  • Odpowiedz
@aptitude: Też parę miesięcy temu bawiłem się SDRem i trafiłem na babyfona, teraz te lepsze lecą cyfrowo, co w pewnym stopniu ogranicza ilość słuchaczy. Mieć ten sprzęt co dzisiaj kosztuje grosze w latach 80-90 ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@aptitude: miałem kiedyś słuchawki bezprzewodowe radiowe i jak się dobrze na krześle ułożyłem to słyszałem dźwięk z elektronicznej niani normalnie jakbym był w tym samym pokoju
  • Odpowiedz
@aptitude:
1. Skąd niby wiedziałeś od początku że sygnał pochodzi z Babyfon? Przecież w transmisji analogowej nie ma żadnych informacji na temat urządzenia nadawczego
2. Jeździsz po całym mieście z kolegą i szukasz mieszkania skąd jest nadawany sygnał? WTF
3. Przecież na PMR nawet UKE prawdopodobniej to oleje, a tym bardziej policja, nawet jeśli ktoś nadaje ze zbyt dużą mocą.
4. Jaki niby widzisz związek nieświadomego nadawania w PMR jakąś zabawką
  • Odpowiedz
Myślisz, że każdy jest krótkofalowym nerdem, że mamy rozumieć o co ci chodzi?


@SuperTimor435: Babyfon to raczej w strone rodzicow, a nie nerdow XD

Jeśli towar ma fajny design i stanie sie na tyle modny, to już są o krok od tego żeby trafić do takiego Ryśka Kalisza albo prawnuczki Millera, do wnuków Tuska czy innego polityka.


@juz_usma: I co to za podsluch, skoro jak tyle baby fonow bedzie #!$%@?
  • Odpowiedz
@aptitude: w starych głośnikach do kompa ja je prawie wyłączyłem (przekręciłem pokrętło na zero ale nie było takiego dźwięku "klik" że to zero zaskoczyło) bardzo cicho można było usłyszeć RMF albo zetkę.
  • Odpowiedz