Wpis z mikrobloga

Poprosiłem o pomoc kolegę aby namierzył ten sygnał, on ma dużo lepszy sprzęt niż ja, złapaliśmy rodzinę która ciągle nadaje na PMR 1 (446,00625 MHz), w sumie oni dosłownie nie wiedzieli o tym, ale ja puściłem mały sygnał jak byliśmy ich mieszkaniu i się zorientowali.

Nawet dali nam swoje babyfon, bo to mega podejrzane jest.
Czy chińczyki nas szpiegują pod domem?

Ten babyfon nadaje dosłownie na całe miasto. Aż jutro idziemy z tym na policje. Ale zbadamy to.
Może ktoś planował morderstwo? Albo napad?

https://wykop.pl/wpis/76153147/tak-z-glupoty-#!$%@?-na-pmr-1-446-00625-mhz-te

#krotkofalarstwo
  • 72
  • Odpowiedz
@boromeusz: przez takich ludzi jak Ty został przeze mnie odbyty egzamin i ze znakiem wywoławczym mogę elegancko nadawać bajo jajo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@aptitude: To ty nie wiesz że te wszystkie analogowe nianie działają w 446M, a dokładniej siedzi w każdej ten sam moduł radia SA818. Chyba że jest też transmisja VIDEO to wtedy całość leci też analogowo ale w 2.4GHz, a czasem 1.2GHz. To samo jest z analogowymi słuchawkami bezprzewodowymi i niektórymi domofonami. Nie ogarniam jak zdałeś ten egzamin, nie wiesz jaka jest propagacja w 70cm gdy nadajnik jest wysoko?
  • Odpowiedz
  • 0
Skąd niby wiedziałeś od początku że sygnał pochodzi z Babyfon? Przecież w transmisji analogowej nie ma żadnych informacji na temat urządzenia nadawczego


@w9rT_wv_bIAn37l: Bo słyszałem całą rozmowe, jakby ktoś ich podsłuchiwał, a babyfon pracuje na tej freq.
  • Odpowiedz
@aptitude: Ale gdzie afera?
PMR to otwarty zakres, nie trzeba na niego uprawnień ani licencji.
Pod warunkiem, że używa się radia o mocy max 0,5W, które ma niewymienną antenę.
A w praktyce to popularne Baofengi mają moc kilka-kilkanaście razy większą i wymienne anteny i można je kupić za grosze.

Ludzie z Twojego wpisu po prostu kupili babymonitor, który ma zbyt dużą moc, więc zgodnie z prawem nie mogą go używać, to
  • Odpowiedz
w jaki sposób dokonujecie takich odsłuchów?


@breskali: Kupujesz tanie radio PMR na allegro, legalnie. One mają funkcje skanowania -- skaczą po częstotliwościach, jak gdzieś wykryją jakąś modulację (czyli cokolwiek więcej niż szum) -- to dają to na głośnik.
Wszystko legalnie, zgodnie z przepisami.
Ot, cała tajemnica odsłuchu.
  • Odpowiedz