Wpis z mikrobloga

Łolaboga, ktoś mnie zawołał i odkryłem, że trwa debata na temat mojej pozycji w Coca Coli z czerwca 2021 XD

Dwie uwagi:

1. pozycja sobie siedzi i ma się dobrze, horyzont jest na 2031

2. nie, zysk nie wynosi na teraz 6% XD

Dla mnie to świetny przykład jak kurnikowcy totalnie nie rozumieją innych rzeczy niż kurniki pod najem. Przerasta no.

Zawołam zgodnie z obietnicą w 2031. Zobaczymy czy więcej będzie warta moja CC czy kurnik w Sosnowcu.

#gielda #nieruchomosci #cocacola
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skoro kilku głąbów nie potrafi wliczyć dywidendy do zysku, a jednocześnie jeden z nich chwali się, że wszystko co posiada to jedna nieruchomość o powierzchni 55m2, to chyba możemy zamknąć dyskusję o ich wiedzy gospodarczej xD


@francoisinho: Zysk z najmu to też swego rodzaju dywidenda. Ale oczywiście pan mickpl tego nie wliczy do zysku z "kurnika", bo wtedy by się jego teza nie zgadzała z prawdą :P
  • Odpowiedz
@mickpl: ale xd, kokakola.
Śmiejesz się z Januszy betonowych, a sam wtopiłeś w takie banalne nudne g---o, które już zawsze będzie uderperformować rynek przy tym. Tym bardziej jeśli ozempic się rozkręci, to KO będzie zaorane.
Rozumiałbym może PepsiCo, ale coca cola to faktycznie wyznacznik tego że c---a się znasz na inwestycjach i z taką wiedzą lepiej byłoby dla ciebie kupić mieszkanie
  • Odpowiedz
zysk z czego przepraszam? XDD błagam rozwiń to, bo czuje ze to będzie hit xD


@wiktorek_pl: zysk z najmu mieszkania. Czego nie rozumiesz?
Myślisz, że rentierzy najmują probono albo dopłacają do biznesu czy wtf? XD
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy haha, wiedziałem - standardowa zagrywka. Jestem gieldowym zarobasem, 30% w 3 lata to mało ale nie pokaże swoich pozycji, bo jestem kimś. Przecież ty dzidziuś pewnie nawet konta u brokera nie masz. I wy macie czelność kogoś tutaj wyśmiewać xDD
  • Odpowiedz
@Ka4az: ależ on przy tym robi z siebie znawcę giełdy. Ale jego wybór i też motywacja tego wyboru (stabilne i nie spadnie) wskazuje na to że jest leszczem, i dla takich leszczy wymyślono ETF-y.
Pojedyncze akcje ma sens wybierać jeśli przewidzisz scenariusz kiedy ta akcja będzie performować lepiej od rynku, a nie że "nie spadnie" xD
  • Odpowiedz
@damienbudzik jak ktoś kupuje mieszkanie dla siebie to nie ma ani zysku z najmu ani nie ma znaczenia dla niego wzrost ceny jego mieszkania. (oprócz indywidualnych przypadków wzrostu lokalnego poprzez wybudowanie np. infrastruktury w pobliżu). Mick wielokrotnie pisał, że nie ma swojego kurnika więc gdyby kupił za te pieniądze z akcji (chociaż wątpię by dało się kupić mieszkanie za 100k PLN) to zwyczajnie by w nim zamieszkał zamiast siedzieć dalej u
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: a co ci dadzą moje otwarte pozycję w kwestii obliczenia zysku? Rozumiem jeszcze historię transakcji, a tak to już wiem że bez sensu z tobą gadać.
No i proszę, zrób mi taki wykres "z googla" w apce ibkr, czekam.
Jak dla mnie to nazmyslać z d--y pozycji typu NVDA jest dużo prościej, niż robić fake screen-a z apki brokera, ale ja się nie dziwię, przecież nie znasz się
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl:

jak ktoś kupuje mieszkanie dla siebie to nie ma ani zysku z najmu


Ma zysk z najmu, w postaci tego, że nie musi komuś innemu płacić za wynajem. Porównując z wynajmującym jest co miesiąc do przodu o kwotę wynajmu analogicznego mieszkania.
PKB oblicza się w taki akurat sposób, zakłada się że każde mieszkanie jest wynajmowane, nawet te własnościowe, zakłada się że właściciel wynajmuje sam sobie.
Ja się nie dziwię
  • Odpowiedz