Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawe rzeczy mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej nowy lider węgierskiej opozycji Peter Magyar. Na początku śmierdział mi Orbanem-light, ale na koniec był brutalnie szczery. Mówi wprost: Orban tak sprał Węgrom mózgi, że stali się prorosyjscy i nic złego nie może powiedzieć na rosję.

A wiecie co jest w tym najsmutniejsze? Nie to, że Węgrzy są prorosyjscy, a to, że Orban jest nadal najwaźniejszym sojusznikiem PiSu. Partii, która dopiero co rządziła Polską. Ten sam Orban, który poddał Węgrów tak silnej propagandzie rosyjskiej, że stali się prokacapskim państwem mimo 1956 roku. PiS to zdrada i hańba.

#ukraina #wegry #bekazpisu #rosja #polityka #sejm #neuropa #4konserwy
Gours - Bardzo ciekawe rzeczy mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej nowy lider węgiers...

źródło: IMG_3581

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gours:

Faktycznie to bardzo duży problem obecnie, że Orban kumplował się z PiSiorami...

Mam nadzieję, że uda się odsunąć tych złych pisiorów od władzy w końcu!
  • Odpowiedz
  • 2
@Gours tak, też mi się to wdzięczenie do Orbana nie podoba i uważam za zwyczajmie głupie. Ale w zestawieniu z pomocą jakiej Polska udzieliła Ukrainie i jednoznacznie antyruską postawą za PiSu to jednak chyba nie jest aż taki problem?
  • Odpowiedz
przez praktycznie cały okres rządzenia knuli z Orbanem,


@Gours: Przypominam, że Orban knuł razem z Tuskiem w EPP. Na tym polega polityka. Grasz na różnych fortepianach.
  • Odpowiedz
Chyba że o czasach, gdy jeszcze Orban był normalnym liberałem.


@Gours: Tusk od 3 lat był przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej i knuł z Orbanem, gdy w marcu 2021 Fidesz odszedł z EPP.
  • Odpowiedz
@Gours: W tym konkretnym wywiadzie rzeczywiście brzmi rozsądnie. Cieszy też jego rosnące poparcie. Może jeszcze Węgry da się odratować. Zobaczymy co przyniosą wybory do UE w czerwcu.
  • Odpowiedz
  • 6
@lucer: xD Widzę, że nie masz pojęcia. Po pierwsze, Fidesz został #!$%@?, a nie „odszedł”. Wcześniej był długi czas zawieszony w tej partii. A jeszcze wcześniej Tusk chciał, by zostali wywaleni. Orban i Tusk byli kiedyś przyjaciółmi, ale po pierwsze wiele lat temu, a po drugie Orban wówczas miał inne (liberalne) poglądy. Niestety źle trafiłeś, bo ja jakieś pojęcie o tym mam.
  • Odpowiedz


@Gours: Ta i dlatego prorosyjskie PISiory dały ukrainie 350 czołgów, haubice, migi, kupiły starlinki, wpuścili uchodźców wszystkich jak leci itd. oddali 1/3 całego potencjału polskiej armii no rzeczywiscie ruski XD
  • Odpowiedz
@Stabilizator: Po pierwsze, polskie społeczeństwo jest skrajnie antyrosyjskie, a na początku wojny była bardzo proukraińskie, a oddolna pomoc wszystkich Polaków niezależnie od barw partyjnych była po prostu gigantyczna.

Pis nie miał żadnego innego wyboru jeśli na poważnie myślał o wygraniu najbliższych wyborów. A prawda jest taka, że z perspektywy długoterminowej, a taką kieruje się od dekad putin, ważniejsze jest aby rozmontować UE i mieć kim tę Unię od wewnątrz rozwalać.
  • Odpowiedz
@Stabilizator PiS czy USA "zasugerowały" co robić. Przecież PiS wiedział o tej inwazji. Chwilę wcześniej narracja rzucona antyunijna kompletnie, spotkanie z Orbanami Europy całej jakby blok wschodni chłopsko-katolicki chcieli wydzielić. Pomijasz też jak długo Kaczynski siedział cicho wtedy? Morawiecki identycznie. Nie pykło to od razu uśmiechy wspólne z Amerykanami i rozporządzanie cudzym kto co ma dawać xD

A cała propaganda antyukrainska pisowa od lat wcześniej?
PiS zorganizował 20% importu ropy z
  • Odpowiedz
@Stabilizator Albo to jak bardzo szli na zwarcie z UE już całkiem licząc na wywrot lada moment przez niepłacenie kar UE, partactwo z którego te kary wynikały to osobna kwestia. Proruskie pisowce aż tak daleko brnęli w to że zaraz UE się rozpadnie w skutek właśnie bierności w sprawach inwazji na UA która miała zaraz być. Uwierzyli w swoją propagandę chłopsko-tabloidową identycznie jak Putin.

@Gours Węgry to akurat głównie cichy
  • Odpowiedz