Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Korba112 jeśli ktoś chce umrzeć i jest świadom wieku i stanu zdrowia powinien mieć takie prawo, szkoda że u nas eutanazja nie jest legalna. Z drugiej strony jeśli ktoś chce żyć do końca, to rób swoje i ratuj życie, bez względu na wiek.
  • Odpowiedz
@Korba112 Myślę, że to w dużym stopniu wynika z dwóch faktów - po pierwsze ludzie boją się śmierci. Stała się ona czymś zarezerwowanym dla placówek opieki zdrowotnej. Po drugie - co widać po komentarzach tutaj - ludziom się wydaje, że jest jak w filmach. Padł - - > RKO - - > wstaje i biegnie maraton. A prawda jest taka, że o ile ktoś natychmiast nie podjął RKO i to u ROKUJĄCEGO
  • Odpowiedz
@Korba112: Jeśli to osoba, która cierpi męki i ma świadomość, że jej cierpienie sprawia ból bliskim, to uważam, że lepiej, by tej osobie pozwolić odejść.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ulic_Qel_Droma:

Od 22 czerwca 2023 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która wprowadza możliwość stwierdzania zgonu przez kierowników zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) w sytuacjach, gdy zgon nastąpił w trakcie akcji medycznej.
  • Odpowiedz
No kto to widział, żeby ratownik ratował życie xD


@Logytaze: @Korba112 Dokładnie to samo pomyślałem. Gościu ma płacone za to, że ma przyjechać i zrobić swoją robotę, a on ocenia ludzi, którzy go o to proszą. To tak jakby kierowca autobusu odmawiał komuś kursu w miejsce, do którego jego zdaniem nie ma sensu jechać albo nie wiem, śmieciarz nie chciał wywieźć określonych śmieci, bo przecież jeszcze mogą się przydać. Zaraz sklepikarka
  • Odpowiedz
Przeciętnego człowieka bez wykształcenia medycznego, uczy się po prostu udzielania pomocy, a nie oceniania, czy warto kogoś ratować na podstawie wieku i tego, jak wyglądałoby ewentualne leczenie takiej osoby.


@bezbekpol: Nie trzeba mieć żadnej wiedzy medycznej, tylko proste i zdrowe podejście do życia i śmierci. To w zasadzie nawet nie jest pojęcie stricte medyczne, ale etyczne.

Tu mamy konkretny przypadek. Osoba mająca prawie 100 lat.

W podeszłym wieku śmierć nadchodzi najczęściej
  • Odpowiedz
@MajoZZ: Bambi XD jak dorośniesz to będziesz wiedział, że to nie jest żaden dylemat w przypadku zwierząt i porównywanie ich do ludzi, świadczy, że też jesteś dziecinny
  • Odpowiedz
@Korba112 a później w wiadomościach, panie mu ratownicy oddajemy wszystko aby pomóc nie wiem dlaczego nasz ktoś biję. Miałem do czynienia z wami 3 razy z tego 2 razy zachowanie dla poszkodwanego oceniam na -100 i w ryj chętnie bym dal
  • Odpowiedz
@Kernydz: Wiedziałem, że się ktoś #!$%@? XD Kolejny "to się kupi następnego". Masz swoje zdanie - ok. Dziecinadę jednak pokazałeś właśnie swoim postem ¯\(ツ)/¯

  • Odpowiedz
Ludzie są kompletnie nieobyci ze śmiercią. I nie chodzi mi tutaj o trupy jako takie, ale o życiu i jego końcu. Fakt, że na siłę utrzymywanie przy życiu ledwo żyjących staruszków, którzy albo mają już prawie 100 lat, albo egzystują tylko na leżąco, bo to przecież moja mama/tata jest niedobre ani dla nich, ani dla pozostałych przy życiu nie dociera do nikogo. Tak samo jak fakt grzebania ludzi w ziemi jest kompletnie
  • Odpowiedz
@Veela wydaje mi się że auto napisał ten post zbyt mało składnię i chodziło o to że bliscy powinni sami rozpocząć reanimację zamiast czekać na przyjazd karetki bo wtedy jest już po prostu za późno i oni nie są w stanie wskrzesić takiej osoby
  • Odpowiedz