Wpis z mikrobloga

Przestałem chodzić do knajp, nie będę płacił 60zł za pizzę i 15zł za p--o żeby spożywać posiłek wśród rodzinek z bombelkami. Dziękuję za tę wypowiedź.

#oswiadczenie
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sonig: większym rakiem niż te janusze są ludzie, którzy ich bronią, bo najwidoczniej nie potrafią sami przed sobą przyznać, że stali się zwykłymi frajerami do golenia. Bez tych ludzi, te „biznesy” by po prostu upadły, a tak to przygłupy wmawiają całemu światu, że tak musi być i że to ty jesteś jakimś biednym robakiem. Ja mam w to w------e, ale masa ludzi jest podatna na takie p---------e i potem naprawdę
  • Odpowiedz
@sonig: Witam w klubie. Ja już jestem poziom wyżej xD Uwielbiałem kawę na mieście, ale jak zaczęła kosztować po 18-20zł to stwierdziłem, że to p------ę i kupiłem sobie ekspres kolbowy, młynek ręczny i porządną kawę. Od tego czasu pijam w domu świetnego Flat White w cenie 3zł za kawkę, więc całość w rok zwróci się z nawiązką. Potem przyszedł czas na pizzkę. Podnieśli ceny w moim ulubionym lokalu po pandemii,
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: nic takiego sie nie dzieje, to moze jakas anomalia knajp w scisłym centrum miast typu wwa czy krk i takie praktyki sa szybko opisywane na googlu wiec nie jest to normalne. Co to ceny kawy we Włoszech to sie nie zgodze bo oni to pija tzw na ulicy albo w biegu a u nas idac do kawiarni to przewaznie sie tam siedzi te 30 minut albo godzine itd wiec
  • Odpowiedz
@Leniek: kawa w domu 15 zł xD tyle to blue mountain kupowane w jakichś małych paczkach wychodzi, a dobre kawy specialty kosztować będą z piątaka doliczając wodę i prąd. Nawet jakbyś amortyzację ekspresu i młynka, filtry i chemię doliczył, to ciężko o taką kwotę. Chyba, że liczysz czas przez stawkę godzinową, ale to wtedy nierzadko wyjdzie, że lepiej nic nie robić. Na tym komentarzu już z 2 kawy w dobrym
  • Odpowiedz
@Leniek: sprawdzę, dzięki za polecajkę :) ostatnio raczej jestem fanem kolby, ale od czasu do czasu wracam do przelewu. Niemniej jednak wybrałeś drogą kawę - większość kawiarni serwuje kawę niższej jakości (wciąż wysokiej) i zwykle ta filiżanka w domu będzie w okolicach piątaka, a przy ich hurtowych zamówieniach to w ogóle grosze.

Mam dość z-----y mózg, który każe mi analizować komentarze mające cyferki, sorry :D
  • Odpowiedz