Wpis z mikrobloga

@MercedesBenizPolska: z ciekawości, jaka jest różnica czy sie podpusuje na 35 lat czy na 100? Przeciez możesz spłacić w 1 dzień, 2 lata lub 10 jak ci pasuje...Nie trzeba tego spłacać 35 lat xD to tylko kwestia rozkładu tego co wziąłeś na ilosć rat żeby obowiązująca miesięcznie rata była jak najniższa jeśli chodzi o spłatę długu..jak 100 tysi podzielisz na 100 rat to musisz miesięcznie minimum tysiaka spłacać plus odsetki, jak
  • Odpowiedz
@fff112: a wraz z wydłużeniem czasu spłaty nie wzrastają odsetki? Np. przy wzięciu kredytu na 10 lat spłacasz mniej odsetek niz przy kredycie na 20 lat? Jak to głupie pytanie to sory, 1 kredyt dopiero przede mną XD
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: polak nie musi się przejmować w wyborze hipoteki albo kredytu we frankach, bo przecież państwo pomoże, my podpisali a łoszusty nas łokradly, państwo pomusz!!!!!!!

a w przypadku piwa to wiadomo, że nie będzie się finansować anty-alkoholowego czyli anty-polskiego żyda, BÓG, HONOR, PIWO 12,9%!!!!!!
  • Odpowiedz
@ZabijakaPL: Nom jak weźmiesz na 20 lat to zapłacisz więcej odsetek niż jakbyś wziął na 10 lat. Im dłużej wisisz bankowi pieniądze tym więcej zapłacisz odsetek ale nadpłacając kredyt skracasz ten okres.
  • Odpowiedz
@fff112: nom prawie nie ma różnicy. Zawsze możesz spłacić szybciej dłuższy kredyt ale z pewnymi ograniczeniami. Tzn. nie wiem czy tak jest wszędzie ale ja mogę maksymalnie 20% kredytu rocznie spłacać czyli 30 letni kredyt mogę nie szybciej niż w 5 lat spłacić.

Mogło to by być kłopotem gdybym na przykład wygrał w lotto i chciałbym się za jednym zamachem pozbyć kredytu. Ale to tylko takie teoretyzowanie i przy obecnych niskich
  • Odpowiedz
@ZabijakaPL odsetki są liczone w każdym dniu w skali rocznej masz oprocentowanie (wskaźnik np WIBOR lub stały procent plus marza). Ile splacasz czasu czyli ile czasu nie oddałeś kwoty jaką dostałeś tyle naliczane są odsetki od tego czego jeszcze nie spłaciłes.
  • Odpowiedz