Wpis z mikrobloga

I jak tu można w spokoju #neet ? Nie da się netować w dużym mieście. Kiedyś człowiek się rejestrował po ubezpieczenie po 2 dniach odpowiedz, wezwanie do urzędu to termin za 2 tygodnie albo i 3. Dzień przed terminem się wyrejestrowało ubezpieczenie na 30 dni do przodu a potem tylko 5 dni przed końcem terminu znowu rejestrowało i tak w kółko. A teraz co??
Wszystko na głowie. Na rejestracje się czeka 2 tygodnie, potem trzeba od razu się wyrejestrować bo na odrejestrowane to też z 2 tygodnie rozpatrzenia. A na koniec jeszcze piszą że nie można się znowu rejestrować od wyrejestrowania od razu tylko 2 tygodnie odczekać od podpisania wyrejestrowania bo coś tam ustawa. To jest skandal. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #gorzkiezale
Te baby z pośrednia mi to robią specjalnie, one na moje zdrowie i życie czyhają
#urzadpracy #przegryw
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@zachariasz-grundbaum: Przez portal praca.gov za długo czeka się na rejestrację, kiedyś 2 dni dziś 2 a nawet 3 tygodnie. Jak wysyłam z uprzedzeniem żeby mnie wyrejestrowali to już 3 tygodnie czekam na odpowiedz. To jak mam podpisać jak nie ma pisma w portalu. Złośliwie nie wysyłają.
  • Odpowiedz
  • 0
@codeq: Oni tam muszą w urzędzie odpowiedzieć, przecież mogą odmówić, przez te leniwe baby w urzędzie nie mam ciągłości ubezpieczenia. Sadystki
  • Odpowiedz
@Czesterek: Współczuję, ja w powiatowym przez neta rejestruje się i na drugi dzień już mam status bezrobotnego, z wyrejestrowaniem tak samo z dnia na dzień.
  • Odpowiedz
@Czesterek @Copium Może wy będziecie wiedzieć, jeśli wyrejestrowałem się wnioskiem PSZ-WPSB na kilka dni przed wyznaczoną datą wizyty w UP a dalej nie mam potwierdzenia z urzędu to czy z automatu liczone jest te 30 dni w których dalej przysługuje mi ubezpieczenie zdrowotne? Nie wiem czy jak minie mi data to czy stracę ubezpieczenie a potrzebuję iść do lekarza
  • Odpowiedz
  • 0
@mr_mrowka: widzę że i u ciebie kombinują i się spóźniają, ile? 30 dni jest liczone od daty twojego wyrejestrowania na wniosku. Zobacz w portalu pacjent.gov czy jesteś ubezpieczony. Jak chcesz zobaczyć do kiedy to wejdź w ten wniosek do karty e kuz i tam jest termin.
  • Odpowiedz
@Czesterek: Dzięki, jak na razie wszystko jest OK tylko zdziwiło mnie, że na następny dzień roboczy UP nie przyjął tego wniosku, bo zwykle tak robili, ale jeśli jest tak jak piszesz to nie boję się o ubezpieczenie, przy kolejnej rejestracji za miesiąc dam znać czy są problemy i u mnie
  • Odpowiedz
  • 0
zdziwiło mnie, że na następny dzień roboczy UP nie przyjął tego wniosku,


@mr_mrowka: Coraz więcej #neet jest świadomych i korzysta z ubezpieczenia online nie chodząc do urzędu pracy. Baby które tam są to wiedzą i kombinują. Kiedyś też miałam decyzję dzień po dniu. Dziś trzeba czekać 15 i 20 dni czasem. Może to z powodu większej liczby Ukraińców. Trzeba pamiętać też że od kiedy rozpatrzą pozytywnie twój wniosek
  • Odpowiedz
  • 0
@mr_mrowka: ile to trwało? Mnie wysłali pocztą a o to nie prosiłam. Ciężkie czasy czekają #neet
Jak chcesz zobaczyć do kiedy masz ubezpieczenie to przyciskasz "złóż wniosek o kartę" i tak u góry masz do kiedy jest ubezpieczenie.
  • Odpowiedz