Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co lepsze dla programisty #norwegia czy #szwecja?

Polska mi się znudziła, szukam czegoś nowego, zmianę otoczenia. Generalnie wieczny singiel here i podoba mi się skandynawski klimat jednak nigdy tam nie mieszkając na dłużej nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości. Szukam tego co każdy na #emigracja czyli dobrej jakości życia, nie wiem miłych, pomocnych ludzi, możliwości, itd. Nie jestem typem imprezowicza i z jednej strony lubię być sam, z drugiej fajnie by było poznać nowe środowisko, kulturę, ludzi, itp.

#praca #pracait #it #programowanie #programista15k #skandynawia #norweski #szwedzki #przegryw #rynekit



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co lepsze dla programisty #norwegia czy #szwe...

źródło: Arctic_Coworking_Lodge_Foto_Sylvain_Cochard_sylvaincochardphotographer_5df47e3a-0ef9-44c4-a99d-e282e8949021

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Odpowiedz sobie na pytanie, czy pogoda wplywa na Twoj nastroj. Wg mnie to jest wazne. Czy bedziesz szczesliwa osoba, gdy 20 stropni bedziesz miec miesiac czasu, a ponad polowe roku slonce bedzie dla Ciebie jedynie abstrakcja.
  • Odpowiedz
Szukam tego co każdy na #emigracja czyli dobrej jakości życia, nie wiem miłych, pomocnych ludzi, możliwości, itd.


@mirko_anonim: Jako programista masz w Polsce niski podatek w postaci ryczałtu 12% i dość niskie koszta życia, więc z jakością ciężko będzie zrobić duży skok. A co do ludzi to będziesz obcy, myślisz, że się lepiej zintegrujesz jak w Polsce się nie udało?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zaden z tych dwoch. Skandynawia jest bardzo trudna spolecznie i bycie introwertykiem paradoksalnie nie pomaga. Nikt nie bedzie raczej chcial sie z Toba od siebie serio zaznajomic, a bez spolecznego skilla bedzie Ci bardzo trudno znalezc nisze.
No i pamietaj ze maja duzo bardziej plaski rozstrzal zarobkow, wiec jako programista nie bedziesz sie az tak wybijal ponad srednia, a nawet bedziesz ponizej - bo przyjedziesz "z niczym", a dookola ludzie
  • Odpowiedz
skandynawia jest piekna (wiem bo nie bylem)


@Pasterz30: jest, ale nie do konca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tj jasne, powietrze czyste, duzo gor, lasow [z czego gory to glownie Norwegia a lasy glownie Szwecja]... tylko ze jak komus to nie przypasuje to lipa, bo nie bardzo jest cos innego.
No i tez pytanie na ile piekne widoki maja znaczenie podczas codziennego zycia.

Jasne, pisze oczywistosci, ale trzeba
  • Odpowiedz