Wpis z mikrobloga

myślicie, że sama by poszła ich ratować czy wysłałaby naszych chłopaków?


@dobry-informatyg: W przypadku domu zadzwoniłaby po policję, więc w przypadku pomocy sąsiedniemu krajowi zapewne chodzi o zadzwonienie po wojsko i powiedzenie: "Halo wojsko? Proszę przyjechać na Ukrainę".

Małymi wpłatami pieniędzmi, pomaganiem imigrantom, szerzeniem informacji, uświadamianiem itd.


@painis_uranus: Nie to jest w zasadzie 0,01% pomocy a ma służyć podbiciu własnego ego i temu, żeby dana osoba poczuła się lepiej, że
  • Odpowiedz
@Dr_Manhattan: cegiełka do cegiełki. Nie każdy ma czas i możliwości poświęcać czas na tego typu rzeczy więc angażuje się raz na jakiś czas. Gdy masz na wychowaniu dzieci nie pójdziesz na pewną śmierć. Gdzie tu podbicie własnego ego? Pomagam bo chcę żyć w spokoju
  • Odpowiedz
cegiełka do cegiełki. Nie każdy ma czas i możliwości poświęcać czas na tego typu rzeczy więc angażuje się raz na jakiś czas.


@painis_uranus: No to czas przestać oszukiwać samego siebie, stanąć w prawdzie i powiedzieć sobie prosto w twarz, że jednak nie robię zbyt wiele, ponieważ w sumie mam ważniejsze rzeczy do roboty i bardziej interesuje mnie moje życie. Tylko tyle i aż tyle.

Zresztą ja się nawet nie odnosiłem do
  • Odpowiedz
@Dr_Manhattan: hmm po prostu się z tobą nie zgadzam, wiele razy w życiu doświadczyłem że w kupie siła i potrafiłem wygrać będąc w niemal beznadziejnych sytuacjach. Może to nieco naiwne, że odnoszę taką ludzką solidarność do spraw wagi międzynarodowej ale bez wiary nie ma efektów i tego się będę trzymał
  • Odpowiedz
@painis_uranus: Ja jestem zdania, że takie działania "cegiełka do cegiełki" mają sens lokalnie, można poprawić życie swojej społeczności, wprowadzić jakieś usprawnienia, itd. W jakichś większych obszarach to jest głosowanie na ludzi, którzy będą nas reprezentować i faktycznie działają coś, np na poziomie samorządów, wyżej to wybory parlamentarne, uczciwe płacenie podatków, naciskanie na kolejne szczeble władzy. Jakieś jednorazowe wpłaty to jest kropla w morzu i bardziej je robimy dla własnego komfortu psychicznego,
  • Odpowiedz
@Dr_Manhattan: czyli jednym słowem poczułaby się jako wybawicielka gdyby faceci z Polski poszli na ratunek i ginęli. Mogłaby mówić, że jest taka wspaniałomyślna. Swoją drogą to ukraina ma ochotników z zagranicy, więc jak ktoś bardzo chce to się pewnie da.
  • Odpowiedz