Wpis z mikrobloga

Mam coś takiego naturalnie że czuję pogardę do ludzi z dużą nadwagą lub otyłością.
Jak ktoś nie potrafi kontrolować co wkłada sobie do ust, jak żyje to co o n może kontrolować?
Teraz posypią się komentarze że to bait, ale tak dla waszej informacji to ludzie otyli to mają dużo bardziej zwiększoną szansę na nagłą śmierć niż palacz czy alkoholik, mam wrażenie że zaczyna być odwrotnie, kiedyś to bogaci mieli nadwagę/otyłość, a biedni byli szczupli i umięśnieni, a teraz biedni są grubi a bogaci dbają bardziej o siebie, jest to kwestia dostępności jedzenia, paczka chipsów i 2l coca coli, to 15zł, a dostarcza ponad 1500kcal, jedząc tak codziennie, doliczając do tego podstawowe 2000-3000kcal to wychodzi, 3500-4500 kcal, dodając jeszcze brak ruchu, sportu to jest najprostsza droga do nadwagi, jeśliby tylko włączyć do tego jakiś ruch, 45 minut ćwiczeń wieczorem oraz godzinny spacer, a w weekendy bieganie i rower, to będziemy spalać średnio 500-1000kcal dziennie, czy to takie trudne?
Ktoś powie że nie ma czasu, a to wystarczy, nie jeść gówna ciągle, nie jeść śniadania i niczego 4 godziny przed snem i już masz dużo mniej kcal zjedzony, a do pracy 10km podjechać rowerem, w dwie strony plus trening, to spalacie kalorie, oraz nie chce wam się tak jeść.
#mikrokoksy #zdrowie #dieta
  • 19
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: kiedyś też tak miałem ale poznałem różne osoby. Wielu grubasów jest grubych z lenistwa, ale nigdy nie wiesz czy nie przeżyli jakiejś traumy w życiu. Mało się słyszy i widzi patologicznych rodziców itp? To samo z alkoholizmem, narkotykami itd. największe ćpuny jakich znałem miały najgorsze rodziny
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: no gruby nie jestem ale ciężko mi się kontrolować co wkładam do ust xD do sklepu chodzę parę razy dziennie, pyszne/glovo/ue przeglądam pewnie z 10 razy i zamawiam żarcie z 3x dziennie xd
ale spokojnie, inne rzeczy w życiu kontroluje xd
po prostu przy takim trybie życia musiałem włączyć sobie sport aby się nie ulać oraz zapychać się warzywami między posiłkami (codziennie jem łącznie ponad 1kg warzyw, owoców i kiszonek).
  • Odpowiedz
Mam coś takiego naturalnie że czuję pogardę do ludzi z dużą nadwagą lub otyłością.

Jak ktoś nie potrafi kontrolować co wkłada sobie do ust, jak żyje to co o n może kontrolować?


@wielkifanrapu: Ludzie z uzależnieniami to nie powód do pogardy. Godne pogardy to jest takie wykluczanie społeczne zamiast pomocy czy udzielenia dobrej rady. A czasem za wieloma uzależnianiami są ludzie, co lepiej traktują innych niż ci rzekomo mający nad sobą
  • Odpowiedz
@davvidofff: i co z tego, że mieli traumy? To ich jakkolwiek tłumaczy i pozwala nie dbać o siebie?
Żeby daleko nie szukać przedstawię przykład mojego rodzeństwa - ci sami rodzice, ten sam dom, różnica +/-5 lat w górę i dół (jestem środkowym dzieckiem) - siostra 130/140kg/175cm, ja z bratem 190cm/90kg, chodzimy na siłownię, uprawiamy sport.
Fakt że mieliśmy ciekawe inaczej dzieciństwo na nic nie pozwala, niczego nie tłumaczy. Ja potrafię się
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: obserwuję dzieciaki na podwórkach, i zastanawiam się, skąd bierze się, że te dziewczyny teraz w wieku 3-5 klasy są delikatnie otyłe. Czy to dieta, czy brak ruchu. Nie wiem. Wydaje mi się, że kiedyś tego nie było na taką skalę. Zresztą, chłopcy też tak dbają o zdrowie... Siedzi dzieciak na ławce i pije zadowolony monsterka. Tyle, chociaż, że siedzą na tym podwórku...
  • Odpowiedz
@davvidofff: ja grubasów nie tłumaczę, 'trauma' to nader wygodne słowo-wytrych w dzisiejszych czasach, ale OP to atencjusz freethinker jak z memów, a to jest żałosne.
  • Odpowiedz
@JanImperator: Nie po prostu mam pogardę, tak samo jak do alkoholików, palaczy, czy ludzi biorących twarde narkotyki mam pogardę, ale to nie oznacza że te osoby nie mogą być moimi dobrymi znajomymi.
@Mirkosoft Mam po prostu pogardę, ta osoba może być spoko, ale że ma dużą nadwagę/otyłość to świadczy źle o jej mentalności i psychice.
@deton24 Mi się wydaje że bardziej brak ruchu i zła mentalność, ciężko jest mieć nadwagę jak
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Pogarda to bardzo silna niechęć, połączona z poczuciem własnej wyższości, więc jeżeli w ten sposób patrzysz na niektóre osoby, ale i tak się z nimi "kolegujesz", czyni to z ciebie osobę wyjątkowo fałszywą.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft Mam po prostu pogardę, ta osoba może być spoko, ale że ma dużą nadwagę/otyłość to świadczy źle o jej mentalności i psychice.


@wielkifanrapu: Gdyby sprawa była tak prosta to nie mielibyśmy takiego problemu z otyłością.

Niektóre osoby dostają dużo większy strzał dopaminy od jedzenia.
Jedna osoba wpieprzając kotleta niemal dostaje orgazmu, na drugiej nie robi to wrażenia - czysta genetyka, taka sama silna wolna - diametralnie inny efekt.
Niektóre osoby
  • Odpowiedz