Wpis z mikrobloga

Siema, w lutym podpisałem się na BK2 na mieszkanie od dewelopera i myślę teraz o zmianach lokatorskich. Mój wkład własny wyniósł 190k, a koszt zmian został wyceniony na 10.5k, co niestety lekko przekracza limit 200k. Płatność za wprowadzenie zmian ma trafić na dedykowane indywidualne konto do opłat dodatkowych, czyli nie tam gdzie są wypłacane transze. Pytanie, czy to może spowodować utratę dopłat?
#bk2 #kredythipoteczny #kredyt2procent #nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
@farmac: Jeżeli te zmiany i płatność za nie nie będą zawarte w umowie deweloperskiej, czyli de facto nie będzie o nich wiadomo i będą wykonywane na podstawie oddzielnej umowy, która nie będzie dołączona ani wzmiankowana w umowie deweloperskiej to nie spowoduje to utraty dopłat. Ale jeśli to będzie na umowie deweloperskiej to już tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: no niestety warunkiem realizacji zmian lokatorskich jest podpisanie aneksu do umowy deweloperskiej :/ odezwę się jeszcze do banku jak oni to widzą, dzięki za info
  • Odpowiedz
@farmac: To nie kwestia banku, po prostu jeśli przekroczysz 200k wkładu własnego to #!$%@? z dofinansowania. Nawet jeśli po fakcie to może to zostać uznane za wyłudzenie dofinansowania i robisz pod siebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanKapibara: niby tak, ale boję się, że jeśli tak obniżą cenę, żeby wszystko było na styk, a przy odbiorze mieszkania za rok wyjdzie większa powierzchnia i będę musiał nadpłacić to się okaże, że będzie jeszcze wiekszy problem
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: tylko pytanie, czy jeśli nie będzie to wliczone w cenę mieszkania to też potraktują to jako przekroczenie wkładu własnego? niestety nie znam się na wszystkich kruczkach prawnych, ale w UD mam zapis, że rachunek, na który miałbym przelać środki, służy do płatności za wszelkie uboczne świadczenia (wliczając kary, odsetki, itp)
  • Odpowiedz
@farmac: strasznie dziwne - aneks do umowy deweloperskiej? to bedziesz u notariusza to podpisywal? u mnie zmiany lokatorskie to byla zwykla umowa, bank w ogole o tym nie wiedzial, ze cos doplacalem
  • Odpowiedz
@farmac: jak nie beda chcieli ci obnizyc tych 500 zl to powiedz zeby o tyle podniesli cene garazu jesli jest on na innej ksiedze niz mieszkania ( a powinien byc)
  • Odpowiedz
@farmac: Miałem identyczna sytuację i bank powiedział mi że wtedy dopłaty bajbaj. Musiałem zrezygnować ze zmian lokatorskich i będę robił to samo na własną rękę...
  • Odpowiedz
@#!$%@?: co do powiększonego metrażu na odbiorze to zakładałem kiedyś wątek i wg @marcpol taka sytuacja nie powoduje utraty dopłat


@farmac: Zgadza, się, zgodnie z informacjami MRiT taka sytuacja nie stanowi według ustawy przesłanki do utraty prawa do dopłat.
  • Odpowiedz