Wpis z mikrobloga

Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budują się PONAD STAN z wykorzystaniem technologii zupełnie im niepotrzebnych, czesto nawet nie zdając sobie sprawy w jakie gó*** sie wpieprzyli. Przeciętny polak nie chce kurnika w Polsce powiatowej, on ogląda MTV Cribbs, Dorote Szelogowską na TTV, wie jak mieszka Zenek Martuniuk, gwiazdy i influencerzy, dla siebie chce tego samego xD

1. Projekt? Obowiazkowo 200m z Archonu, z balkonami, tarasami z piaskowca, i kukawkami na dachu zwiekszajacymi koszt budowy o 200k zlotych. XD
2. Okna, obowiązkowo 6 metrowe HS'y na szynie aby sąsiadom z naprzeciwka pękały dupska, bo przecież biale plastiki z Aluplastu to wstyd. Ewentualnie dom typu stodoła i przeszklony cały szczyt, którego umycie trzeba zlecać zewnetrznej firmie xD
3. Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!
4. Ogrodzenia - typowe dla chamów, betonowe murowe słupki, podmurówka z czapą, przęsła ze stali dekoracyjnej, rozsuwna brama 7 metrów xD
5. Przy wejsciu, furtka z domofonem, skrytka dla kuriera, dodatkowy, zadaszony schowek z kubłami na smieci, jakby nie można bylo ich trzymac gdzies za domem kolo garazu. XD
6. Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD
7. To nic że obory i stodoły stawiane na glinie przez naszych dziadków mają już po sto lat, cała inwestycja musi być poprzedzona jakimis badaniami geologicznymi, mierzeniem poziomu lustra wody i wymianą gruntu, tak przeczytali w "Muratorze" i tak ma być xD

Hejterzy zaraz powiedzą "a bo dupe ci sciska", nieprawda, mam juz swoja chałupę a ich jest mi w wiekszości seryjnie szkoda. Porwali sie z motyką na słońce, kredytu starczyło na SSZ, aby w ogóle wejść trzeba jeszcze włożyć drugie tyle, a nad głową żona truje dupe i pyta czy może już zacząć kupować paprotki z Brico i obrazki z Pepco xD

I tak gonią za niedoścignionym, dlubią latami w środku, nawet nie zdajac sobie sprawy jak ulatuje im życie. Zamiast mieszkać minimalistycznie, pakują hajs w beton, trawniki i elewacje, które po dwóch latach i tak pokryje grzyb i mech, bo natura zawsze upomni sie o swoje. Nawet jesli z małą pomocą tesciów uda sie osiągnąc stan pod klucz, to po 5, 10 i 15 latach wszystko to na co wydali tak kolosalne pieniadze bedzie juz trzeba remontowac, modernizowac i wymieniac. I od nowa, Polska ludowa, jeden kredycik spłacony, trzeba wziąć następny XD

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpodludzi #polskiedomy #przemysleniazdupy
daeun - Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budu...

źródło: AdobeStock_298727268-scaled

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@daeun: szwagierka teraz to samo. Sprzedała w Warszawie, buduje na wsi (30a działka). Lane stropy, taras na piętrze poza obrysem domu a więc potężne zbrojne belki. Obrys tak skomplikowany że 16 punktów będzie musiał geodeta wyznaczyć.
2 murarz się w ogóle nie podjęło, bo nie ma tyle szalunków xD
  • Odpowiedz
Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD


@daeun: no tu to Cie poniosło, opie. nawet jakbym leżał cały dzieńdo góry brzuchem to jakakolwiek obsługa pieca byłaby dla mnie uciążliwa. tak jakbyś powiedział, że na #!$%@? komu auto jak może rowerem jeździć. o ekologii już nie wspomnę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@joginzbazin a ja mialem jeszcze kilka lat temu piwnice tego typu, z dwoma bocznymi otworami ktorymi sypalo sie do niej kartofle. Zburzyłem bo niepotrzebna, wilgoć, pleśń i pająki. Codziennie jestem w Biedronce po pieczywo wiec ziemniaki kupuje na bieżąco. Jesli mi nie potrzebna piwnica, to 95% budujacych też. To tylko proszenie sie o klopoty i ogromne koszty izolacji tego gówna.
daeun - @joginzbazin a ja mialem jeszcze kilka lat temu piwnice tego typu, z dwoma bo...

źródło: temp_file582290039101251987

Pobierz
  • Odpowiedz
@daeun: Kuurde z żoną mamy odłożone 400k na budowę, aktualnie mamy robiony projekt a i tak się cykam czy wyrobimy z kosztami.
Dom prosta bryła 100m2. Wiadomo 4kk to pewnie 1/2 kosztów, ale boję się że może być i więcej :/
  • Odpowiedz
6. Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD


@daeun: Co ty masz do PC, sam montowałem, oprócz PC mam też kocioł gazowy i na węgiel. U mnie śmiga głównie pompa, ogrzewanie za darmo bo mam PV, druga sprawa to wygoda.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@DRESIARZZ ogrzewanie za darmo bo mam PV xD no tak, bo te panele to pewnie przypadkowo znalazły sie na Twoim dachu przskakując od sąsiada. XD masz 3 zrodla ciepla po czym wnosze że mieszkasz w jakims molochu 400m2, gdzie sama fotowoltaika kosztowała Cie pewnie ze stówke. Kogo Ty chcesz oszukać? XD
  • Odpowiedz
gdzie sama fotowoltaika kosztowała Cie pewnie ze stówke. Kogo Ty chcesz oszukać? XD


@daeun: Ty już lepiej nie zgaduj :) PV 22 tys zł, montaż w 2019, już się zwrócił koszt montażu, więc jest za darmo :)
Rozliczenie roczne, w grudniu, miałem jeszcze 2MWh nadwyżki do odbioru przez rok.

PC monoblok 12 tys. zł, sam montowałem w październiku 2022.

masz 3 zrodla ciepla po czym wnosze że mieszkasz w jakims molochu
  • Odpowiedz
@daeun: Ogólnie w trochę przerysowany sposób nasmiewasz się z tego, że ludzie budując dom stawiają coś co ma im się podobać i być praktyczne
  • Odpowiedz
@daeun: Trochę takie gadanie, ja akurat widzę, że ludzie w większości nie budują teraz wielokondygnacyjnych budynków, a stawiają parter+poddasze. Zgodzę się co do okien, że teraz ilość+wielkość są w modzie i często zupełnie niepotrzebnie. Natomiast sporo też zależy od działki, jak nie masz miejsca to nie postawisz osobnego garażu, a często teraz dwie osoby w domach mają samochody i muszą je mieć, żeby pracować (na wsiach, gdy trzeba dojeżdżać). Balkony się
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: mam taki 300m2 . Wszystkie pomieszczenia zajęte. W piwnicy pralnia, spiżarnia, kotłownia, siłownia i kino domowe z projektorem. Na parterze salon, kuchnia i gabinet gdzie czasami pracuję. Na piętrze 4 sypialnie. 3 łazienki - korzystam z każdej. Garaż na 1 samochód. Koszt ogrzewania tego rocznie to 3 tony pelletu.
  • Odpowiedz
To nic że obory i stodoły stawiane na glinie przez naszych dziadków mają już po sto lat, cała inwestycja musi być poprzedzona jakimis badaniami geologicznymi, mierzeniem poziomu lustra wody i wymianą gruntu, tak przeczytali w "Muratorze" i tak ma być xD


@daeun: Sorry, ale teraz czepiasz się, że ktoś stawiając inwestycję za milion robi badania geologiczne za 1,5k co by sie upewnić czy kopiąc fundamenty nie spotka go neispodzianka w postaci
  • Odpowiedz
@daeun: z większością się zgadzam, ale teraz pompa ciepła wcale nie wychodzi tak drogo jak policzy się to że dom jest dobrze docieplony, relatywnie niewielki (<150m2), nie trzeba robić przyłącza gazu/komina itp.

Ale cała reszta na plus, sam wyszedłem z takiego założenia i buduję dość mały dom, najprostsza bryła
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bzyku95 ja swoj dom budowalem 10 lat temu i jeszcze mam kociol na drzewo i wegiel. Jak dlugo sie da rękami i nogami bedę wzbraniał sie przed tymi pompami, chociaz oczywiscie jestem swiadomy że kiedys przyjdzie ten dzień, kiedy pod naciskiem prawnych regulacji bede musial zmienić zródło ciepła. :(
  • Odpowiedz