Wpis z mikrobloga

Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budują się PONAD STAN z wykorzystaniem technologii zupełnie im niepotrzebnych, czesto nawet nie zdając sobie sprawy w jakie gó*** sie wpieprzyli. Przeciętny polak nie chce kurnika w Polsce powiatowej, on ogląda MTV Cribbs, Dorote Szelogowską na TTV, wie jak mieszka Zenek Martuniuk, gwiazdy i influencerzy, dla siebie chce tego samego xD

1. Projekt? Obowiazkowo 200m z Archonu, z balkonami, tarasami z piaskowca, i kukawkami na dachu zwiekszajacymi koszt budowy o 200k zlotych. XD
2. Okna, obowiązkowo 6 metrowe HS'y na szynie aby sąsiadom z naprzeciwka pękały dupska, bo przecież biale plastiki z Aluplastu to wstyd. Ewentualnie dom typu stodoła i przeszklony cały szczyt, którego umycie trzeba zlecać zewnetrznej firmie xD
3. Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!
4. Ogrodzenia - typowe dla chamów, betonowe murowe słupki, podmurówka z czapą, przęsła ze stali dekoracyjnej, rozsuwna brama 7 metrów xD
5. Przy wejsciu, furtka z domofonem, skrytka dla kuriera, dodatkowy, zadaszony schowek z kubłami na smieci, jakby nie można bylo ich trzymac gdzies za domem kolo garazu. XD
6. Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD
7. To nic że obory i stodoły stawiane na glinie przez naszych dziadków mają już po sto lat, cała inwestycja musi być poprzedzona jakimis badaniami geologicznymi, mierzeniem poziomu lustra wody i wymianą gruntu, tak przeczytali w "Muratorze" i tak ma być xD

Hejterzy zaraz powiedzą "a bo dupe ci sciska", nieprawda, mam juz swoja chałupę a ich jest mi w wiekszości seryjnie szkoda. Porwali sie z motyką na słońce, kredytu starczyło na SSZ, aby w ogóle wejść trzeba jeszcze włożyć drugie tyle, a nad głową żona truje dupe i pyta czy może już zacząć kupować paprotki z Brico i obrazki z Pepco xD

I tak gonią za niedoścignionym, dlubią latami w środku, nawet nie zdajac sobie sprawy jak ulatuje im życie. Zamiast mieszkać minimalistycznie, pakują hajs w beton, trawniki i elewacje, które po dwóch latach i tak pokryje grzyb i mech, bo natura zawsze upomni sie o swoje. Nawet jesli z małą pomocą tesciów uda sie osiągnąc stan pod klucz, to po 5, 10 i 15 latach wszystko to na co wydali tak kolosalne pieniadze bedzie juz trzeba remontowac, modernizowac i wymieniac. I od nowa, Polska ludowa, jeden kredycik spłacony, trzeba wziąć następny XD

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpodludzi #polskiedomy #przemysleniazdupy
daeun - Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budu...

źródło: AdobeStock_298727268-scaled

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@daeun: Każdy buduje pierwszy raz nie wie co dobre.
Moje błędy:
Jak masz działkę na #!$%@? ci balkon?
Ja mam 3.

Jak masz pokój nad garażem to dociepl sufit garażu bo rachunki zabolą.
Odkurzacz centralny to pomyłka.
Ogrzewanie na paliwo stałe to pomyłka.

No i to by było na tyle, duże okna akurat są zajebiste ( ͡ ͜ʖ ͡) Ale brak rolet zewnętrznych przy dużych oknach
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@daeun co dwu spad? Okna? Widać że się od dobrobytu w dupie poprzewracało. Ze słomy , gówna i błota sobie okragla chatkę postaw będzie taniej ile kosztow odpadnie, projekt sam zrobisz . zamiast komina dziura w dachu, na samochód możesz szałas z patyków zrobić jeszcze tyle możliwość optymalizacji kosztów widzę. Ogrodzenie, po co ostrokół sobie ze znalezionych patyków zrob. I jeszcze takie wielkie wysypisko rzeczy które mogą się przydać obok domu zrób
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
@spac_jesc_pracowac a wracając jeszcze do tych okien, najbardziej mnie #!$%@?ą duze kuchenne okna z widokiem na drogę i umiejscowiony za nim zlew xD spaceruje sobie czasami z dziecmi wieczorkiem i lubie podgladac polskie housewife szorujące gary druciakiem xD #!$%@? z tym że okno całe uchlapane, najwazniejsze że jest stół wyspa i 8 stołków barowych xD
  • Odpowiedz
wzrośnie Polska gospodarka


@Pawelkolega: To jest naiwna ekonomia.
Przerzucajmy kupkę piachu z jednej strony na drugą, żeby "gospodarka rosła".

Gospodarka musi mieć jakiś cel, kreowanie czegoś co wyróżnia nas na tle konkurencji innych krajów.

No niby budujemy domy żeby Polacy mieli gdzie mieszkać.
Tylko co robią jak już wyjdą z tego domu?

Idą do roboty budować kolejne mieszkania i tak w kółko mimo, że jest tych mieszkań coraz więcej a Polaków
  • Odpowiedz
@daeun: a mnie zawsze zastanawia tak zwany KOSZT ALTERNATYWNY tj. w świecie idealnym jakbym miał nielimitowany budżet to nie kierowałbym się tak rachunkiem ekonomicznym tylko tym co ja chcę, co mi się podoba, co ja CZUJĘ że jest fajne

no ale w takim świecie nie egzystuję więc wolę jeść małą łyżką, mieć mniejszą chatę ale pewniejszą poduszkę finansową czy np. wydawać pieniądze na podróże, jedzenie dobrej jakości różnorodne itd.

fascynują mnie
  • Odpowiedz
@daeun: od zawsze tak było. Obok mojej babci w latach 70. somsiad wybudował dom - mieszkalne podpiwniczenie i dwie kondygnacje. Balustrady na balkonach zamontowali ok. 2005 roku, a ostatnia kondygnacja do dziś jest nie wykończona i nie zamieszkała. Drugi naprzeciwko wybudowany pod koniec lat 90. do dziś nie ma balustrady na balkonie.

Ostatnio szeroko otworzyłem oczy, gdy się dowiedziałem, że moja kuzynka ma zamiar wstawić właśnie takie ogromne okno w budowanym
  • Odpowiedz
@daeun mam podobne spostrzeżenia. Mój kumpel z pracy jojczy na ceny i „wszystko jest drogie” a kupił płytki do łazienki wypiekane na zamówienie z Francji bo wymarzyl mu sie prowansalski styl xD
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@MorningStarR

@daeun mam podobne spostrzeżenia. Mój kumpel z pracy jojczy na ceny i „wszystko jest drogie” a kupił płytki do łazienki wypiekane na zamówienie z Francji bo wymarzyl mu sie prowansalski styl xD


Akurat wykończeniowka to chyba jedyny obszary gdzie można racjonalnie "zaoszczędzić" bo faktycznie cena np płytek ma widełki okropnie. Ogólnie koszt wykończenia nie ma limitu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Variv bardziej chodzilo mi w tym podpunkcie o stawianie czegos takiego byle zmiescic 4 kubly po 200 zlotych sztuka, na plastik, pspier, szklo i bio. Ja za tyle co kosztował ten "przybytek" postawiłbym budynek gospodarczy albo zamowil piekny drewniany, domek ogrodowy za 20k, dzieci mialyby sie gdzie bawic i mialbym gdzie przenocowac gosci.
daeun - @Variv bardziej chodzilo mi w tym podpunkcie o stawianie czegos takiego byle ...

źródło: temp_file4597054698937922987

Pobierz
  • Odpowiedz
3. Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!


@daeun: @daeun: Garaż nie jest po to żeby chronić drogocenne auto, tylko żeby nie musieć go odśnieżać, nie bać się że zostawię coś na bagażniku dachowym (np. namiot) i zajebią. Mam 15-letnie auto, którego nie zamierzam na razie zmieniać, ale jak
  • Odpowiedz
  • 1
@salcefrytki

@daeun: od zawsze tak było. Obok mojej babci w latach 70. somsiad wybudował dom - mieszkalne podpiwniczenie i dwie kondygnacje. Balustrady na balkonach zamontowali ok. 2005 roku, a ostatnia kondygnacja do dziś jest nie wykończona i nie zamieszkała. Drugi naprzeciwko wybudowany pod koniec lat 90. do dziś nie ma balustrady na balkonie.


Ostatnio szeroko otworzyłem oczy, gdy się dowiedziałem, że moja kuzynka ma zamiar wstawić właśnie takie ogromne okno w
  • Odpowiedz
Chyba przesmiewczo piszesz ale nic, rekuperacja. 30k za rekuperator - wymiennik (zadne rocket science), troche spienionego styrenu, dwa wentylatory pabst i elektroniki kawalek. 30k. To kociol gazowy powinien kosztowac tyle samo (a jeszcze dziala z zywiolami, gaz, pow, ogien, woda a rekuperator nie grozi zadna powazna awaria). W USA jest za to odwrotnie, chaty gowinane na ogol a ludzie wiecej kasy kosza :-)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Variv ja nie każe Ci życ jak dziad. Miej tylko rigcz i naucz sie rozrozniac co jest zbedne i mozna sobie darowac, a co rzeczywiscie moze sie przydac. Zamiast wiaty smietnikowej wolalbym postawic se na dzialce takie cos. Koszt taki sam. ( ͡º ͜ʖ͡º)
daeun - @Variv ja nie każe Ci życ jak dziad. Miej tylko rigcz i naucz sie rozrozniac ...

źródło: temp_file243425558903614247

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@PlatynowyBazant ale ze slupkiem czy bez? Ze slupkiem to sie bedą smiac i powiedzą że dziadujesz. Żonie żałujesz? Jak bedzie stała przy zlewie i wygladała na kurierów? XD
  • Odpowiedz