Wpis z mikrobloga

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz ateistów. Co uważacie o tym marszu? Osobiście uważam się za ateistę i libertarianina, natomiast ten marsz mi się kompletnie nie podobał. Nie byłem na nim, a widziałem i czytałem tylko relacje.

Marsz sprawiał wrażenie nie ateistycznego a antychrześcijańskiego. Jako libertarianin uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce i nabijanie się z chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu uważam za nie w porządku. Uważam, że religiom należy się szacunek.

Marsz ateistyczny powinien skupiać się na uświadamianiu ludzi na tematy związane z filozofią, z pozytywnymi stronami ateizmu i tym że ateizm =/= brak zasad moralnych. Prezentować systemy moralne nieoparte na religii. Niestety ten marsz moim zdaniem przybrał raczej formę ośmieszającą ateizm, pokazującą że ateizm = jaja z katoli.

#neuropa #liberalizm #libertarianizm #4konserwy #prawica #lewica #partialibertarianska #ateizm #chrzescijanstwo #katolicyzm #religia
nilfheimsan - Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz ateistów. Co uważacie o tym ma...

źródło: comment_8VIgWayHTDJ8CVTaaoIW0lZlHwONKAUC.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
Nie pozwolisz żyć czarownicy.


@Tassadar: i co w związku z tą literalną interpretacją? Czy to jest głoszone na kazaniach przez duchownych itd.? No właśnie nie bo nauczanie Kościoła ewoluuje, a katolicy to nie świadkowie jehowy i nie interpretują wszystkiego dosłownie, biorąc poprawkę na zmieniające się czasy, ustroje społeczne, kulturę.
  • Odpowiedz
@Tassadar: Nie ma tu żadnej sprzeczności. Ty piszesz o całym ST (który oczywiście dalej jest obecny nawet podczas Mszy Świętych), a ja o Prawie Mojżeszowym i o tym, czy ono dalej obowiązuje. Nie ma mówienia raz tak, raz inaczej - bo to co napisałem to dosłowny cytat, którego inaczej zinterpretować się nie da. Chyba, że znajdziesz cytat z KKK, mówiący o tym, że kogoś należy w jakichś przypadkach ukamienować.
  • Odpowiedz
(Ks. Powt. Prawa 22:13-21, Biblia Tysiąclecia)


(13) Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi, (14) zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa, (15) wtedy ojciec i matka młodej kobiety zaniosą dowody jej dziewictwa do bramy, do starszych miasta. (16) Ojciec młodej kobiety odezwie się do starszych: Dałem swą córkę temu człowiekowi za
  • Odpowiedz
świadomość społeczna w kwestii homoseksualizmu jest już w miarę wysoka, ale jeszcze z dziesięć, osiem lat temu takie marsze były jak najbardziej potrzebne.


@Engma: Facet poubierany w dilda wyraża w ten sposób, że jest całkowicie normalny? Wg mnie te marsze mają dokładnie odwrotny skutek. Są tam głównie dewianci i pedały.

Żeby nie było, że wymyślam: http://img.sadistic.pl/pics/8e8ef64d85bf.jpg
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: Maszerowac każdy ma prawo, o ile nie robi nikomu krzywdy, ale ja ten cały "marsz ateistow" uważam za wyjatkowo głupi. Po pierwsze wpisuje się on w nurt "ateizmu zorganizowanego", który to bardziej ośmiesza ateizm jako taki, niż pomaga sprawie, po drugie- sama nazwa "masz ateistów" jest idiotyczna. Zwróccie uwagę, że nie ma czegoś takiego, jak "parada gejów"- jest marsz równości. Nigdy nie słyszalem o "marszu katolików", tylko ew. o
  • Odpowiedz
Po co katolik miałby oddawać hołd Łyszczyńskiego


Żeby zademonstrować poparcie dla swobody wypowiedzi i głoszenia swoich poglądów ? Wiesz, nie każdy katolik to ktoś, kto chce palić heretyków na stosie

Może popatrz to z innej strony: ja zacznę mówić, że nazwa Kościół Katolicki jest durna, bo co jeśli ateista chciałby oddać hołd Jezusowi, trzeba tę >nazwę zmienić?


Wybacz, ale porównanie z dupy co najmniej...
  • Odpowiedz