Wpis z mikrobloga

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz ateistów. Co uważacie o tym marszu? Osobiście uważam się za ateistę i libertarianina, natomiast ten marsz mi się kompletnie nie podobał. Nie byłem na nim, a widziałem i czytałem tylko relacje.

Marsz sprawiał wrażenie nie ateistycznego a antychrześcijańskiego. Jako libertarianin uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce i nabijanie się z chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu uważam za nie w porządku. Uważam, że religiom należy się szacunek.

Marsz ateistyczny powinien skupiać się na uświadamianiu ludzi na tematy związane z filozofią, z pozytywnymi stronami ateizmu i tym że ateizm =/= brak zasad moralnych. Prezentować systemy moralne nieoparte na religii. Niestety ten marsz moim zdaniem przybrał raczej formę ośmieszającą ateizm, pokazującą że ateizm = jaja z katoli.

#neuropa #liberalizm #libertarianizm #4konserwy #prawica #lewica #partialibertarianska #ateizm #chrzescijanstwo #katolicyzm #religia
nilfheimsan - Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz ateistów. Co uważacie o tym ma...

źródło: comment_8VIgWayHTDJ8CVTaaoIW0lZlHwONKAUC.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
W tych czasach tylko wieszają, jak dobrze pamiętam w 13 krajach :)


@Tassadar: I wszystkie są islamskie :) Równoległe do kary za ateizm podobne czekają na ludzi przechodzących na chrześcijaństwo.
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: czy wybór tego do czego mam szacunek a do czego nie mam szacunku mieści sie w mojej wolności?

Czy jeśli mnie ateiste śmieszy religia to nei moge sie śmiać z religii? Czy jeśłi jakiegoś katolika śmieszy ateizm to czy nie moze sie z ateizmu pośmiać?

Jesli to sie ogranicza do wyrazania wlasnych postaw, tworzenia jakiejs sztuki, głoszenia poglądów to w czym problem? Kto bedize ustalał do czego trzeba mieć
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: Kazdy powinien miec prawo do najbijania z jakiejkolwiek religii bo większego zła na tym świecie od tego nie ma (i tak, religia to rowniez wiara w Putina, czy Kim Jong Una, czy w jakis kraj - bycie nacjonalistą)
  • Odpowiedz
@Tassadar:

Czyli uważasz, że Polska powinna się ogrodzić wysokim murem i nie interesować się w ogóle sprawami na świecie?


skąd to przypuszczenie? Uważam, że happening w stylu "zabili kogoś za chrześcijaństwo kilkaset lat temu" w Polsce jest bez sensu. Nie zabija się tu za wiarę, toleruje się inne religię jak i sam ateizm. To nie był protest przeciwko zabijaniu niewiernych w krajach islamskich przecież tylko ewidentnie wycelowany w chrześcijaństwo/katolicyzm o czym świadczyła ta
  • Odpowiedz
Kazdy powinien miec prawo do najbijania z jakiejkolwiek religii bo większego zła na tym świecie od tego nie ma (i tak, religia to rowniez wiara w Putina, czy Kim Jong Una, czy w jakis kraj - bycie nacjonalistą)


@artpop: nie wiem, czy to dobre uzasadnienie. Raczej bym powiedział, że każdy może się nabijać z religii, jak również z ateizmu, bo to nieszkodliwe i nie ma powodów, by tego zabraniać. To
  • Odpowiedz
Ale powiedz to wszystkim katolikom oni dalej urządzają happeningi, bo zabili Jezusa jakieś 2000 lat temu.


@Tassadar: #gimboateizm z ciebie wychodzi. Są wierzący, więc celebrują swoją religię. Chcesz mi powiedzieć, że tamci ateiści wierzą, że dalej zabija się w Polsce niewierzących i stąd tamten happening?

No tak, bo w Biblii metaforą i tylko ksiądz ma prawo powiedzie kiedy nie jest i chociaż jest wprost napisane, żeby za coś zabić kogoś to będziesz upierał się, że to tylko metafora i nie mam racji
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: @George_Patton: @artpop: @Aleksander_Newski: Ja sądzę, że tu wcale nie chodzi o zakazywanie komuś nabijania się z religii - bo żartować można ze wszystkiego, i z religii, i z homoseksualistów, i z kobiet. Po prostu razi zacietrzewienie, nieadekwatność, wymuszoność i przede wszystkim forma takiej demonstracji. Z czego ona wynika i czemu służy? Nikt ateistów nie dyskryminuje i nie poddaje opresji, a jeśli nawet w
  • Odpowiedz
@Engma: no bo może razić. Każdego może razić co tam sobie wymyśli. Grunt, żeby nie rozpatrywać dopuszczalności demonstracji przez kryterium tego, czy jej uczestnicy mają rację - jak to będzie zachowane, to wszyscy będą szczęśliwi.
  • Odpowiedz