Wpis z mikrobloga

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz ateistów. Co uważacie o tym marszu? Osobiście uważam się za ateistę i libertarianina, natomiast ten marsz mi się kompletnie nie podobał. Nie byłem na nim, a widziałem i czytałem tylko relacje.

Marsz sprawiał wrażenie nie ateistycznego a antychrześcijańskiego. Jako libertarianin uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce i nabijanie się z chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu uważam za nie w porządku. Uważam, że religiom należy się szacunek.

Marsz ateistyczny powinien skupiać się na uświadamianiu ludzi na tematy związane z filozofią, z pozytywnymi stronami ateizmu i tym że ateizm =/= brak zasad moralnych. Prezentować systemy moralne nieoparte na religii. Niestety ten marsz moim zdaniem przybrał raczej formę ośmieszającą ateizm, pokazującą że ateizm = jaja z katoli.

#neuropa #liberalizm #libertarianizm #4konserwy #prawica #lewica #partialibertarianska #ateizm #chrzescijanstwo #katolicyzm #religia
nilfheimsan - Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz ateistów. Co uważacie o tym ma...

źródło: comment_8VIgWayHTDJ8CVTaaoIW0lZlHwONKAUC.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
Jako libertarianin uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce i nabijanie się z chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu uważam za nie w porządku. Uważam, że religiom należy się szacunek


@nilfheimsan: mam tak samo jak Tyyyyy...
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: IMHO to jest tak samo głupie jak te wszystkie Marsze Niepodległości, Marsze Równości, procesje w Boże Ciało i inne spędy gdzie masa ludzi blokuje ulice, a sama nie wie po co :)
  • Odpowiedz
@Farrahan: Marsze Równości nie mają sensu? Może trochę dziś, kiedy o tym się dużo mówi i świadomość społeczna w kwestii homoseksualizmu jest już w miarę wysoka, ale jeszcze z dziesięć, osiem lat temu takie marsze były jak najbardziej potrzebne.
  • Odpowiedz
Jako libertarianin uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce i nabijanie się z chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu uważam za nie w porządku. Uważam, że religiom należy się szacunek.


@nilfheimsan: I każdy ma prawo nabijać się z czego chce :)

W jakim sensie religiom należy się szacunek?
  • Odpowiedz
@Tassadar: tak uważam. Jak ktoś sobie chce założyć komunę, to dopóki nie chce mi zabierać kasy - niech sobie robi. I należy mu się szacunek - tak uważam. Dopóki nie robisz tego za moje pieniądze możesz sobie czcić złotego cielca albo modlić się do kaloryfera
  • Odpowiedz
@Tassadar: odgrywanie scenek, przebieranie się za wyznawców religii ? Wg. mnie to nie jest poziom pokazujący, że ateizmem zajmują się normalni ludzie. Raczej tacy którzy szukają sposobu aby dowalić innym? Może skupić się na tym co jest i promować ateizm dyskusją i pokazaniem sensownych książek ateistycznych jak choćby sztampowy Dawkins którego pewnie 90% tych ludzi nie czytała?
  • Odpowiedz