Wpis z mikrobloga

Moja mama będąc samotną matką z dwójką dzieci, dorobiła się mieszkania, domu, emerytury 5 tys. Ja mam biznes zaczynając od 20 tys oszczędności i dofinansowanie z UP, moja siostra ma biznes. Ogólnie w rodzinie mojej każda ciotka z wujem dali radę, a zaczynali w 1989 od mieszkania w 6 dorosłych i 6 dzieci w domu 80m2. Przecież moja ciotka w wieku 18 lat musiała opiekować się szóstka dzieci bo jej siostry nie miały macierzyńskiego. Miesiąc połogu i jazda do roboty. Dzisiaj laski mają 2 lata macierzynskiego i mowią że jest ciężko XD
Nawet ciotka ze wsi sprzątaczka w szpitalu wykształciła dzieci na lekarza, sędziego i notariusza. Tymczasem obecne pokolenie 89 #!$%@? takim ludziom, że oni mają jeszcze pracować dłużej bo młodym ZUS podnieśli o 300 zł XD. Przecież jej dzieci płacą dzisiaj ogromne podatki. Domy spłacone, mercedesy spłacone, akcje kupione. Od wszystkiego odprowadzają podatki.

Ojciec 25 Km codziennie dojeżdżał maluchem do Zamościa żeby w latach 90 mieć pracę. Był nawet parkingowym pod chmurką żeby tylko nie siedzieć na zasiłku. Oni już zrobili swoje, teraz pora na nasze pokolenie więc zakasać rękawy i #!$%@?ć.

#nieruchomosci
#demografia
#takaprawda
  • 31
  • Odpowiedz
@rafal-heros: też już nie mogę czytać tego #!$%@?. Bezrobocia nie ma, naotwierało się uczelni, teraz możesz już serio studiować za darmo co sobie wymarzysz - medycyna, inżynieria taka, sraka proszę bardzo dwa przedmioty na 80%, ubezpieczenie za free, podatku dochodowego do 26 roku zero, akademik za grosze, erazmusy, social, 50% za bilety, do 18 roku 800zł, wcześniej BK2%, teraz będzie zero, dopłaty do tego i tamtego. Dziecko w drodze to też
  • Odpowiedz
  • 7
@GreatSolidUser: kuzyn cale studia ryż #!$%@? żeby mieć na wkład własny. W wakacje jeździliśmy do Hiszpanii pracować w knajpach. Mieszkanie pod Arkadią spłacił z dwóch etatów, teraz już odpuścił bo brak kredytu. Jego żona 26 lat po studiach zaraz urodzi drugie dziecko i uwaga pracuje! Dziecko nie sprawi że będziesz kurą domową, czy ominie cię ta słynna warszawska kariera. Kuzyn z żoną rozumieją że jest czas na dzieci i jest czas
  • Odpowiedz
Ojciec 25 Km codziennie dojeżdżał maluchem do Zamościa żeby w latach 90 mieć pracę.


@rafal-heros: x urwał D

do liceum 30 km dojeżdżałem przez 3 lata autobusem, musiałem godzinne wcześniej wstać bo nie było busa a do przystanku jeszcze matula woziła 7km.

W moich okolicach ludzie potrafią dojeżdżać z Kozienic do warszawy 85 km do roboty codziennie gościu.

To co dla Ciebie jest ciężko to dla niektórych jest rzeczywistość, a Ty
  • Odpowiedz
Ojciec 25 Km codziennie dojeżdżał maluchem do Zamościa żeby w latach 90 mieć pracę. Był nawet parkingowym pod chmurką żeby tylko nie siedzieć na zasiłku. Oni już zrobili swoje, teraz pora na nasze pokolenie więc zakasać rękawy i #!$%@?ć.


@rafal-heros: i twojego starego pewnie #!$%@? strzela jak przechodzi na emeryture w 67 r.ż. a baby w 60 r.ż.
  • Odpowiedz
@rafal-heros: Problem jest taki, że kiedyś jak #!$%@?łeś to było pewne, że się dorobisz. Dzisiaj można #!$%@?ć i nic z tego nie mieć, bo Cię okradają z każdej strony albo sztuczna inteligencja za 5 lat zniszczy Ci zawód. Mało tego, w perspektywie mamy jeszcze wywłaszczenia mieszkań pod pretekstem ekologii, cbdc - oszczędności z okresem ważności, fit for 55 nie będziesz miał nic - słyszałeś? Tu o perspektywy chodzi, a nie o
  • Odpowiedz
Tylko ci co nie mają wtyków w elektrowni Kozienice xD


@bylem_simpem:
dokładnie. w elektrowni w której pracuje 2200 osób jest zatrudnionych jednak 17k - wszyscy mieszkańcy Kozienic. A nie czekaj, tylko Ci co mają wtyki - czyli ile? połowa mieszkańców? 8000 osób? Jak to widzisz?

  • Odpowiedz
Problem jest taki, że kiedyś jak #!$%@?łeś to było pewne, że się dorobisz.


@dawid-poselski: pewne to są mój drogi śmierć i podatki a nie że jakaś inwestycja da zarobić, albo chociaż na zero wyjść xd

bo Cię okradają z każdej strony albo sztuczna inteligencja za 5 lat zniszczy Ci zawód.


@dawid-poselski: dosłownie w każdym czasie historycznym i pod każdą szerokością geograficzną mogli Cię okraść i zabić jak miałeś pecha +
  • Odpowiedz
@rafal-heros tiaa mój ojciec mil podobne argumenty... A nawet nie nauczył mnie jeździć na rowerze, nawet mi pięciu minut nie poświęcił ale na wódkę miał.. Mieszkanie wykupił za 10 k a dostał wcześniej jako pracownik fiata. Emeryturę ma wysoką bo pracował parę lat na kopalni(2 h pracy, 2 h picia reszta na drzemkę) ... Matka nas dzieciaki miała w dupie. Ok. Nakarmila. Ubrała... Ale resztę wychowania miała w dupie. Jak miałem 10
  • Odpowiedz
sztuczna inteligencja za 5 lat zniszczy Ci zawód


@dawid-poselski: jaki konkretnie? pytam poważnie, bez sarkazmu
z bardziej prestiżowych - notariusz? adwokat? lekarz?
z mniej - budowlaniec? hydraulik? nauczyciel? listonosz?
nie przychodzi mi do głowy zupełnie żaden oprócz kilku biurowych które stanowią jakiś mały % wszystkich możliwych zawodów (a szczególnie tych lepiej płatnych, gdzie faktycznie miałbys się dorobić jak OP pisze)
  • Odpowiedz