Wpis z mikrobloga

Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego wszyscy krypciarze rysuja wykresiki i dywaguja co moze byc dalej, analizujac swieczki z poprzednich lat/miesiecy?
"Podwojna grzywa garbacza moze wskazywac na bycza eklipse i swietlista gwiazde strzelista z trzema podparciami wsparcia, konczac niedzwiedzia komete".
A to nie jest tak ze cena i to co sie stanie zalezy tylko od aktualnej sytuacji geopolitycznej/rynku i to co sobie milionerzy zaplanowali zeby zarobic?

#kryptowaluty #bitcoin
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A to nie jest tak ze cena i to co sie stanie zalezy tylko od aktualnej sytuacji geopolitycznej/rynku i to co sobie milionerzy zaplanowali zeby zarobic?


@why1sthat: Jak wystarczająco dużo inwestorów wierzy w analizę techniczną, to zaczyna się sprawdzać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@why1sthat: ja też nie ogarniam analizy technicznej rynków (nie tylko krypto). Rysuje taki analityk jakąś linie, nazywa ją i na tej podstawie przewiduje jak będzie wyglądać wykres w przyszłości. No czym to się różni od szukania kształtów w fusach od kawy, patrzenia w niebo na gwiazdy czy w tarota?
  • Odpowiedz
y technicznej rynków (nie tylko krypto). Rysuje taki analityk jakąś linie, nazywa ją i na tej podstawie przewiduje jak będzie wyglądać wykres w przyszłości. No czym to się różni od szukania kształtów w fusach od kawy, patrzenia w niebo na gwiazdy czy w tarota?


@inflacja_biedaku: różni się jednak troche. Ja bym powiedział, ze ogólny sentyment i wydarzenia ekonomiczne pozwolą przewidzieć co sie stanie, a analiza techniczna podpowie Ci kiedy to
  • Odpowiedz
@why1sthat no wiadomo, że większość analizy to wymysły, ale musisz pamiętać, że na historycznych transakcjach oparta jest dzisiejsza wlasnosc, więc da się z doza prawdopodobieństwa przewidzieć zachowania portfeli, które czekają na jakiś tam pułap, bądź wybicia ich stop lossow. Masa transakcji na krypto to też przewidywalne boty.
  • Odpowiedz