Wpis z mikrobloga

Karzemy szczerość, nie tolerujemy błędów. Nie traktujemy ich jako miejsca do nauki tylko argumentów przeciw ludziom. Dziwisz się że ludzie mają taki instynkt przetrwania? Takie stworzyliśmy społeczeństwo, i takie firmy, szefostwo. Bardziej opłaca się ukryć błąd z katastroficznymi konsekwencjami, niż go zgłosić. Kto tu zawiódł? Ludzie którym przyszło żyć w takim środowisku?


@jar-mitryn: społeczność inżynierów to nie jest społeczeństwo, to wąska podgrupa.
Inżynier, który ukrywa fakapy, jest jak pszczoła, która
  • Odpowiedz
@wykopyrek: społecznosc inżynierów nie stoi "obok" społeczeństwa. Sa to tacy sami ludzie jak każdy inny i podlegają tym samym regułom gry.
A fakapy są najlepszą drogą do awansu na managera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
społecznosc inżynierów nie stoi "obok" społeczeństwa.


użyłem słowa „podgrupa”, myślałem, że nie będzie z tym problemu ( _)

Sa to tacy sami ludzie jak każdy inny i podlegają tym samym
  • Odpowiedz
@wykopyrek: tak, dokładnie. Najtaniej jest awansować.
Inżynier niestety podlega tym samym regułom, albo może wyper...ć z firmy i znajdzie się inny który przynajmniej spróbuje.
Doświadczony inżynier musi rozumieć Język biznesowy, i to jak bardzo jest rozmyty i ogólnikowy .
  • Odpowiedz
Inżynier niestety podlega tym samym regułom,


@jar-mitryn: inżynier może mówić prawdę zawsze, każdemu i w każdej sprawie. Spróbuj powiedzieć to samo o handlowcu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wszyscy przestali jak już byli w nowej pracy


@jar-mitryn: nie spotkałem (poza januszexem raz) sytuacji, gdzie ludzie nie przychodzili do inżyniera poznać „prawdziwą prawdę, da się to #!$%@?, czy nie? jak mam kłamać? powiedz mi, ale tak serio”.
Więc nie wiem, gdzie pracujesz, ale może nie warto się tam męczyć.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: nie przekręcaj tego co napisałem. Tak dyskusji nie wygrasz, a na pewno nikogo nie przekonasz.
A ja ciągle mówię o olbrzymich korporacjach z projektami za miliardy $.
W miarę dorastania zawodowego i kolejnych doświadczeń zawodowych też to powinieneś zobaczyć.
  • Odpowiedz