Wpis z mikrobloga

Jak to z tymi normami termoizolacji myślicie że będzie wyglądać? W sensie, takie stare domy urosną do niebotycznych cen, gdzie na cenę będzie składała ilość kary jaką trzeba by zapłacić za to że nie jest taki dom wyremontowany do standardów jakichś tam narzuconych przez Unię?

Drugie pytanie, jak mogę ocenić (znając mniej więcej stan mojego domu rodzinnego) jakich nakładów będzie potrzeba, aby uzyskał on jakąś certyfikację w którejś grupie bo rozumiem że będzie to w jakiś taki sposób działać. A jak nie - to co, kary finansowe, zadłużenie? No bo ścisną nas, te domy stare gdzie polska wymiera, to przecież zostaną się gruzem, no bo nie będzie "pozwolenia" sprzedać/wynająć a za drogo będzie kupić, a połowa polski wymrze przecież w okresie życia tego pokolenia.
#polska #pytanie #ue #transformacja #dom #budownictwo #uniaeuropejska #prawo #remontujzwykopem #nieruchomosci
  • 8
  • Odpowiedz
jak mogę ocenić (znając mniej więcej stan mojego domu rodzinnego) jakich nakładów będzie potrzeba, aby uzyskał on jakąś certyfikację w którejś grupie bo rozumiem że będzie to w jakiś taki sposób działać.


@interpenetrate: zamów sobie profesjonalny certyfikat energetyczny, a następnie audyt. Albo sam audyt, ale chyba im będzie potrzebny certyfikat.
  • Odpowiedz
@Liarek123: czemu
@GeDox O, w innym temacie chyba odpisywałeś mi o tym domu który kupiłeś do remontu - przechodziłeś coś takiego u siebie, lub interesowałeś się tym tematem, jako że ten Twój był budowany w latach 50.? Czy dzisiejsze certyfikaty można uznać za racjonalne choć są - ale te przyszłe choć pewnie będą, byłby problem żeby uznawać racjonalnymi w porównaniu do dzisiejszych?

zamów sobie profesjonalny certyfikat energetyczny, a następnie audyt. Albo
  • Odpowiedz
@interpenetrate: stare domy beda tracic na wartosci. Wymagany certyfikat bedzie pokazywal nabywcy jakie sa przyszle koszty uzytkowania takiego domu (dzisiaj mozna podczas sprzedazy posciemniac o kosztach). Druga sprawa, ze czesc domow stanie sie niesprzedawalna, bo nie beda sie nadawac do zamieszkania [to raczej dluzsza perspektywa]. Stare domy beda kosztem dla posiadaczy.

Co do oceny Twojego domu, tak jak ktos wyzej napisal, najlepiej zamowic firme, ale faktycznie firme ktora sie tym zajmuje
  • Odpowiedz
@interpenetrate: nie ja robiłem certyfikat tylko sprzedający, bez tego bank nie chciał ze mną rozmawiać. Dowiedziałem się, że dom ma kategorie G - 750kw, czyli bardzo słabo. Mam tam opisane, że należy wymienić okna (1.5 w/m2 a dziś jest wymagane chyba 1w), stropy wszystkie do ocieplenia (też mam opisane ile w/m2), ściany, drzwi, wszystko ładnie opisane. Nawet mam info z czego sq zrobione stropy i ściany. Mimo, że nie ma dokumentacji
  • Odpowiedz