Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy ktoś miał takiego buga jak ja w gothic 2, już nie pamiętam, czy z dodatkiem noc kruka - ledwo co dostałem się do miasta, robiłem questa dla lichwiarza, i był tam taki npc zajęty jaraniem zielska, pobiłem narkusa jak lazł do portu - a ten miał przy sobie niewyobrażalną ilość skrętów, chyba z 10 000, lałem go aż udało mi się go okraść ze wszystkiego i przehandlować towar za jakieś 200 000 złota.

Próbowałem to potem powtarzać przed sejwem, ale już nigdy mi się nie powtórzyło. Widocznie robiłem coś w złej kolejności.

W każdym razie zostałem najbogatszym człowiekiem w Khorinis na samym starcie gry.

#gothic #gothic2 #gothic2nk #nockruka #gry #glitch #bug #easteregg #npc
  • 4
  • Odpowiedz
@Mentis_capta: Teoretycznie w Gothicach to działa chyba tak, że gra spawnuje NPCtowi item, który on "spożywa" za każdym razem. Możliwe, że coś zacięło się w skrypcie, i gra spawnowała mu ten przedmiot, ale NPC go nie zużywał, przez co nie znikał. Ale o takich rzeczach to pewnie lepiej by się wypowiedział ktoś, kto siedzi w moddingu.
  • Odpowiedz
@Mentis_capta: nie aż tyle ale z niego zawsze wypada dużo. zazwyczaj koło 100. Bo jak on jara to animacja mu się nie kończy albo jakiś skrypt działa że zamiast mu zabierać skręta to mu dodaje ciągle. Jak pójdziesz do pracy i odpalisz grę to może być tak że i 10 tysięcy będzie tego miał.
  • Odpowiedz
W każdym razie zostałem najbogatszym człowiekiem w Khorinis na samym starcie gry.


@Uuroboros: A to się da zrobić bardzo łatwo na każdym sejwie, wystarczy nauczyć się kowalstwa i iść do benneta kupować ciągle od niego pręty i jak sobie godzinkę pofarmisz el bastardo to do końca gry jesteś ustawiony
  • Odpowiedz