Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, jaki kraj polecicie do emigracji?
Jestem Polakiem, narzeczona ma obywatelstwo Ukraińskie, ukończone studia i kursy z finansów.
Ja pracuje jako manager w korpo (automotive), mam duzo doświadczenia w pracy z projektami i inwestycjami.
Mam kompetencje techniczne, znam biegle angielski (innych języków na ten moment nie).
Mamy mala córeczkę, myślę o emigracji z PL z powodu tego, co się dzieje (ceny nieruchomości w kosmos, wojna za wschodnia granicą, brak inwestycji w szkolnictwo, służbę zdrowia itp, slabe perspektywy dla corki gdy sie nie pochodzi z bogatej rodziny). Córka oczywiście ma obywatelstwo PL po mnie.
Jestem raczej mentalnie gotowy, że ciężko będzie w Europie załapać stanowisko managerskie, ale może uda się chociaż jakieś dobre stanowisko techniczne za dobre pieniądze (np. Programista CNC, mechatronik, automatyk itp.).
Jaki kierunek byście obrali? Niemcy (Bawaria)? Austria? Czechy? Gdzie są lepsze warunki dla rodzin? Które kraje są bardziej otwarte i tolerancyjne na imigracje?
A może coś dalej? Jestem otwarty na szybką naukę języka kraju, do którego miałbym wyjechać, to dosyć oczywiste.
Z góry dziękuję Mireczki za pomoc.
#emigracja #niemcy #czechy #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
Mamy mala córeczkę, myślę o emigracji z PL z powodu tego, co się dzieje (ceny nieruchomości w kosmos, wojna za wschodnia granicą, brak inwestycji w szkolnictwo, służbę zdrowia itp, slabe perspektywy dla corki gdy sie nie pochodzi z bogatej rodziny). Córka oczywiście ma obywatelstwo PL po mnie.


@mirko_anonim: Wszystkie wymienione powody tak samo istnieją w krajach, które wymieniłeś.
  • Odpowiedz
@kabotyno:
Czechy byłyby dobrym pomysłem gdyby nie to, że jest absurdalnie drogo przy niewiele wyższych zarobkach, a co do języka to jest łatwy w nauce pod warunkiem, że ktoś nie uczył się wielu języków bo fakt, że jest podobny paradoksalnie utrudnia wtedy naukę.
Mi nauka czeskiego średnio szła i rozmawiałem z że Słowaczką, która tak samo miała problem z polskim.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bawaria jest dobrym pomysłem bo jest bogata i oparta gospodarczo na wykształconych imigrantach, rodowici Niemcy stanowią tu już mniejszość. Z drugiej strony, nie nastawiaj się na kupno nieruchomości bez 100k EUR w kieszeni i zarobków na poziomie 100k+ rocznie. Warszawa jest dalej tania w porównaniu z Monachium.
  • Odpowiedz