Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Moje korpo wprowadziło nową politykę przyznawania podwyżek, a za niedługo czeka mnie rozmowa na ten temat i zastanawia mnie jakbym się zachował będąc w takiej sytuacji:
- mam zajebisty projekt
- aktualna stawka jest w zupełności wystarczająca ale od końca 2022 nie była zmieniana
- załóżmy, że proszę o 20zł/h netto więcej
- w odpowiedzi dostaję, że mogą dać mi więcej tylko 5zł/h netto

Co robicie? Unosicie się dumą i nie przyjmujecie tej podwyżki wiedząc, że i tak chcecie dalej pracować przy tym projekcie, jednocześnie dając pracodawcy sygnał, że jesteście 'niezadowoleni'? Czy przyjmujecie to co dają bez słowa?

Zgadzasz się na o wiele niższą podwyżkę, niż oczekiwana?

  • Tak - ale zaczynam szukać innej pracy 51.4% (38)
  • Tak - robię dalej swoje 32.4% (24)
  • Nie - zaczynam szukać innej pracy 8.1% (6)
  • Nie - robię dalej swoje 8.1% (6)

Oddanych głosów: 74

  • 5
@Dominias: Zacznij o researchu czy z twoim doświadczeniem, w danej technologii, w danym mieście jakie są widełki.
I pamiętaj, że nawet jak jesteś warty więcej, to są firmy/projekty, do których nie potrzeba drogich programistów i dany biznes nie jest tyle warty, żeby ci zapłacić więcej. Pozostaje wtedy po prostu zmiana pracy, albo zaciśnięcie zębów.
przyjmujecie tej podwyżki wiedząc, że i tak chcecie dalej pracować przy tym projekcie, jednocześnie dając pracodawcy sygnał, że jesteście 'niezadowoleni'? Czy przyjmujecie to co dają bez słowa?


@Dominias: negocjuj dalej, oczywiście w granicach rozsądku. Ale jeśli ty chcesz 20, oni dają Ci pięć to pewnie nastawiają się na spotkanie się pośrodku i podwyżkę o 10. Badź grzeczny, nie unoś się honorem tylko powtarzaj cały czas swoje - technika zdartej płyty. I
@Dominias: Pamiętaj, żeby tą stawkę podzielić, bo zawsze musi być część dla managera, pani z księgowości itp.
Aczkolwiek jak mówisz, że jest margines na poprawki to wiadomo, że trzeba uderzać, jeszcze zależy czy jesteś na UOP czy B2B, bo na UOP jeszcze musisz wziąć poprawkę na urlopy czy inne chorobowe.