Wpis z mikrobloga

Jednym z w zasadzie nieporuszanych aspektów spowolnienia i kryzysu w IT jest fakt jak on się odbije na życie prywatne programistów.

Ogromny odsetek klepaczy kodu przestał być prawiczkami i wszedł w jakiekolwiek związki czy małżeństwa tylko dzięki temu że bardzo dobrze zarabia. W przypadku gdy eldorado rzeczywiście się skończy skończą się tez ich związki. Ponieważ jedyne czym byli w stanie przyciągnąć kobiety do siebie do pieniądze. Zacznie się plaga rozwodów, póki żony będą mogły na górce finansowej ich mężów programistów dostać maksymalne siano przy rozwodzie.

Strata jednocześnie dobrej pracy, pieniędzy i kobiety potrafi nawet silne jednostki wprawić w depresję i sprawić że popełniają samobójstwa. A co dopiero jakiegoś autystyka czy przegrywa któremu jedyne co wyszło to zamienienie no-life piwniczenia 24/7 na (już coraz mniej) dochodowe zajęcie. Taki pójdzie i zrobi z siebie breloczek w okolicznym lesie.

Mówi się że branża się oczyści za jakiś czas. Powoli zaczyna być jasne w jaki to się stanie sposób.

#programista15k #programowanie #pracait #it #zwiazki #korposwiat #programista25k
  • 38
@Mlody_pelikan: aha, mówię o lekarzu co stracił uprawnienia w latach 00, gdzie jeszcze były to czasy, że bez koperty i drogiego alkoholu do lekarza się nie szło, a wy mi wciskacie, że się nie znam, bo teraz lekarze KROCIE zarabiają. Oczywiście to że sam jestem z rodziny lekarskiej nic nie znaczy i nie wiem ile zarabiają moi rodzice, ciotka z wujkiem i rodzeństwo.
Oczywiście to że sam jestem z rodziny lekarskiej nic nie znaczy i nie wiem ile zarabiają moi rodzice, ciotka z wujkiem i rodzeństwo.


@Pawelkolega: też mam w rodzinie lekarzy i wiem jakie mają stawki. Moje super stawki z IT dalej są niższe od lekarskich.
@tomszczyk: jeden wykopek dostał FEJK OFERTY (dopokkj nie poszedłeś na rekrutację to oferta jest gówno warta, mi babki wysłały z 50 ofert na linkedinje przez 2 lata, na wszystkie odpisałem i wiesz co? Potem 45 z nich napisały, że wysłały ofertę ale jednak nie pasuje profilem do nich finalnie miałem z 5 zaproszeń na 1 etap rekrutacji) i stwierdził że kryzysu nie ma

Tymczasem co chwila inne wykopki zgłaszają że siedzą