Wpis z mikrobloga

Hej pytanko bo dostalem od rodzinnego zolpidem na czeste budzenie sie w nocy i zasypianie (srednio potrafilem 5 razy w ciagu nocy sie przebudzic, doslownie co godzine) zolpidem przez pierwsze 3 dni dzialal super ale teraz magicznie dziala w kratke - dla przykladu; przed wczoraj lezalem godzine wpatrzony w sufit bo nie umialem zasnac gdzie jeszcze dzien wczesniej nie pamietam momentu zasniecia bo tak super zadzialal, a magicznie wczoraj znowu bylo git, a dzis znowu ta sama bajka ze lezalem przez godzine i nie umialem zasnac, np o godzinie 1 sie polozylem a zasnalem o 2 przy czym przebudzilem sie o 5 i do 6 nie spalem bo znowu nie potrafilem, na ten zolpidem wystarczy 5 dni i juz tolerancja siega mount everest czy o co chodzi? na poczatku serio bylo git, nie budze sie 5 razy tylko 2, ale zdecydowanie juz nie czuje tego co bylo na poczatku, co moze byc przyczyna? dodam ze od codziennie robie po 10km spaceru po 8 godzinnej pracy by sie moc tez zmeczyc bo akurat ja jestem ciezkim przypadkiem co do zasniecia, wiec to nie jest tak ze od 2 dni nagle nic nie robie i tylko leze na kanapie, tu w w tej kwestii nic sie nie zmienilo, z gory dzieki za jakas porade, mam konstulacje niedlugo z tym rodzinnym poprosic go o jakis inny lek ? zamiennik czy cokolwiek ?

#lekarz #lekarzrodzinny #zolpidem #sen #zdrowie #bezsennosc #narkotykizawszespoko
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@msr99: właśnie zanim rodzinny mi wystawil zolpidem to wczesniej bralem melatonine, ale ona tylko w polowie rozwiazala moj problem z zasypianiem, ale niestety nie przelozylo sie to na te czeste wybudzanie w nocy, stosowalem 30 dni po 10mg dziennie, rodzinny po wystawieniu zolpidemu powiedzial zeby melatonine odstawic i zeby nie laczyc, ale no chyba zaczne bo nie mam wyjscia na ten moment, wizyta dopiero za tydzien a ja nie moge
  • Odpowiedz
  • 1
@Jakis_Leszek kofeiny nie piję, nie palę, no spaceruję po 10km dziennie tak jak napisałem, może raz czy 2 razy w tygodniu dojdzie do tego sauna, ale jak widać w moim wypadku nawet takie aktywności nie kładą mnie do snu i muszę się wspomagać, mam często radio w głowie przed snem oraz szum w uszach, śpię w zatyczkach dla lepszego komfortu, wiercę się jakbym miał owsiki itp, a jak się przebudzam to
  • Odpowiedz
@123radzio: też pomyślałem o braniu jakiegoś Benzo na sen ale to tylko na dłuższą metę zaszkodzi. Skoro z stylem życia jest w miarę spoko, pomijając stres i w--------e się niespaniem to pomyśl o wizycie u psychiatry i takich substancjach jak: kwetiapinia, trazdone lub Tianeptyna. W sumie rodzinny też by przypisał więc możesz do niego uderzyć, skoro wypisał zolpi
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_Leszek dzięki Mirku :) no lekarz powiedział że jak zolpi nie pomoże to mam mu dać znać, zapytam o te 3 które wymieniłeś, ale z ketrelem to był przeciwny z tego co pamiętam, nie wiem czemu ale no
  • Odpowiedz
  • 1
@Jakis_Leszek właśnie sam wyżej to zasugerowałem że te problemy z funkcjami poznawczymi czy myśleniem mogą być spowodowane niewyspaniem się, brakiem energii i brakiem chęci, powiem ci że żyję na tym świecie 22 lata i widzę po sobie że jest inaczej, dlatego lampka w głowie mi się zapaliła, mam porównanie jak teraz przyswajam wiedzę czy myślę a jak ją przyswajałem jeszcze do nie dawna, wiesz też zacząłem łączyć kropki z racji że
  • Odpowiedz
  • 2
@Jakis_Leszek powiem ci co do tego problemu w głowie - jak ja się wybudzam to staje się bardzo rozdrażniony, na ogół jestem bardzo spokojny ale nic mnie tak nie irytuje jak te budzenie się bo później tylko się wiercę się na prawo i lewo jakbym miał owsiki jak już wyżej napisałem, potem się pocę i jestem jeszcze mokry więc z minuty na minuty szanse na zaśnięcie maleją bo się niepotrzebnie nakręcam,
  • Odpowiedz
@123radzio:

na pierwszy rzut oka wydawał się kura która znosiła złote jaja, złoty środek, cuda na kiju, po czym teraz działa w kratkę, raz tak raz tak, tak jakby połowa tabletek w tym blistrze była podmieniona, tak na chłopski rozum proboje to wytłumaczyć


Bo tolerancja szybko z--------a na ten lek + ja im pisałem wcześniej on tylko pomoże zasypiać ale nie ma wpływu na wybudzanie się co jest problemem. Ogólnie
  • Odpowiedz
@123radzio: i tak możesz to przyjmować max miesiąc licząc też czas odstawiania tego. To nie jest lek na zawsze a tylko w krótkotrwałej bezsenności albo doraźnie jak się taka noc trafi. Tobie może pomógłby trazodon w dawce 75mg, albo mianseryna/mitrazapina
  • Odpowiedz
@123radzio: na takie wybudzanie nocne to nie zolpi a raczej bym celowal w inne leki, mianseryna, kwietapina bo to raczej na tle nerwicowym masz te wybudzenia nocne, no i zolpi mozna brac max 2 tyg pozniej uzaleznienie jest no i tolerka
  • Odpowiedz