Wpis z mikrobloga

A Wy co byście zrobili gdyby to Wasze mieszkanie zostało przeszukane pod waszą nieobecność? A Wam nie postanowiono by nawet zarzutów? Może bylibyście w pracy, albo na urlopie, a może leżycie w szpitalu. I w tym czasie drzwi do Waszego mieszkania zostają zniszczone, a wasze prywatne rzeczy zabrane przez nieznanych wam sprawców. Może na stole pozostawiliście resztki śniadania, a łóżko nie było pościelone? A może włamywacze przeszukując wasze dokumenty znaleźliby kompromitujące was fakty np. ukrywana przed wszystkimi choroba, a przeglądając Waszego laptopa wyszłoby na jaw, że macie fetysz stóp?

Jaka byłaby Waszą reakcja gdybyście po powrocie do domu znaleźli to wszystko na miejscu? Wyłamane drzwi, bałagan, rozrzucone dokumenty, brak laptopa? A wszystkie wasze skrywane, ale legalne tajemnice, zostałyby poznane przez śluby i być może wykorzystane w przyszłości w inny sposób?
A całe przeszukanie odbyłoby się bez udzielenia wam informacji i bez postanowienia wam zarzutów. Być może przez pomyłkę?
Gdyby to dotyczyło Was, a nie nielubianego przez Was polityka. Jakieś refleksje?

#polityka #bekazpisu #bekazpo #sejm #pytanie
sildenafil - A Wy co byście zrobili gdyby to Wasze mieszkanie zostało przeszukane pod...

źródło: 1000000097

Pobierz
  • 69
@sildenafil: szczerze to szkoda ze dopiero teraz. Rozliczanie polityków to powinien być standard. Teraz kibicuję że zamkną pisowcow za to co odwalali, za kilka lat pewnie będę kibicować żeby zamknęli typków z KO itd. Po kilku kadencjach gdyby okazało się ze nikt winny nie ujdzie bez kary szybko zaczęliby traktować swoje funkcje poważnie
że mu podrzucili akta nadzoru


@Bover: Jemu może nie, ale generalnie służby mają taką możliwość i mogą wrobić każdego. Może nawet te służby pod nadzorem Ziobry tak robiły.

Dlatego pytam dlaczego ludzie mają takie zaufanie do służb.
Podejrzany może być każdy. Nawet Ty. Dlatego pytałem jakbyś się czuł gdyby Tobie wbili tak na chatę, w Twojej ocenie - niesłusznie.


@sildenafil: Jakie inne rozwiazanie proponujesz, ktore umozliwi przeszukanie mieszkania a jednoczesnie uniemozliwi usuniecie dowodow przestepstwa zawczasu przez kogos kto jest podejrzany? Zakladamy ze ani podejrzany ani nikt inny majacy dostep do lokalu nie zgadza sie na udzial w przeszukaniu, a sluzby maja nakaz klepniety przez prokuratora/sad.
@Strus: a jak się zgadza, ale nie jest informowany? Co jeżeli służby będą próbowały go wrobić podrzucając jakiś element przestępstwa?

A jeżeli jest informowany, ale nie chce uczestniczyć w przeszukaniu, to wtedy dochodzi do przeszukania siłą. A jak w sądzie podejrzany zostanie uniewinniony, to osoba odpowiedzialna za decyzję o przeszukaniu ponosi odpowiedzialność zawodową za wyrządzone szkody i krzywdy. A dodatkowo wypłacane jest wysokie odszkodowanie.

Tak byłoby w państwie pro-obywatelskim. Czyli nie
@sildenafil: Argumentujesz przez hiperbolę. Rozmawiamy o przeszukaniu domu polityka podejrzanego o szereg ciężkich przestepstw. Do tego który już raz zniszczył dowody w sprawie (laptopy) właśnie dlatego że miał informacje wcześniej. Państwo musi mieć mechanizmy skutecznego reagowania. Dopiero nadużywanie tych mechanizmów (podany przez ciebie przykład). Powinno być rozpatrywane w kategoriach nadużyć.

Różnica między tym a przeszukaniem bo brałeś udział w protestach jest gigantyczna.
@sildenafil:

Pytałem o to jak Wy byście zareagowali będąc ofiarą takiego przeszukania.


Ale już Ci odpowiadam wprost. Jeśli złamał bym prawo to bym się tego spodziewał, zasłużył bym na to i nie miał do nikogo pretensji. Taka kolej rzeczy. Łamiesz prawo - ponosisz konsekwencje. Czego nie rozumiesz?

Mój kuzyn miał podobną sytuację niedawno w sumie. Nie napiszę w jakiej sprawie. Przetrzepali mu mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze. Gadałem z nim później i
@koniecswiatajestbliski: no nie wiem. Może za mało angażujesz się społecznie i jesteś pupilkiem władzy więc nie musisz się obawiać.

Ale jednak pewności nie ma. Świadomość, że teoretycznie służby mają możliwość wrobienia dowolnej osoby w dowolne przestępstwo jest, przynajmniej dla mnie, bardzo depresyjna.

Może dzisiaj Ci to nie grozi, ale może kiedyś się dorobisz i stworzysz jakiś innowacyjny startup, a nie będziesz chciał dać łapówki urzędnikowi skarbowemu i za karę wrobią Cię
@sildenafil: hehe, miałem taką sytuację, gdy ABW pod rządami pisowskich oszustów, śmieci i zwyczajnych złodziei wpadło mi na chatę pod moją nieobecność, bez postawienia zarzutów, przez pomyłkę i przeszukało dom moich rodziców zabierając kilka moich dysków twardych m.in.

Ubiegałem się o nie 3 miesiące i dostałem bez żadnych wyjaśnień.

A zero to stara #!$%@?, oszust, krętacz i zwykła męda mająca w dupie ludzkie życie, które niszczył z uśmiechem na ustach przez